SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ünal Aysal başkanlığındaki sarı-kırmızılı kulüp gösterdi ki Galatasaray'da transfer bitmez! UEFA'ya gönderilen 25 kişilik Şampiyonlar Ligi takım listesine Bruma'yı yetiştiren sarı-kırmızılılar, arayışlarını sürdürüyor. Galatasaray İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan da “Net bir transfer yok ama olabilir de…” sözleriyle bunu doğruluyor.

Bugün Süper Lig için transferin son günü. Cimbom, kadrosuna katacağı futbolcuyu Şampiyonlar Ligi'nde oynatamayacak ama Süper Lig ve Türkiye Kupası'nda kullanabilecek.

Geçmiş dönemlere bakıldığında sarı-kırmızılı kulübün son dakika transferlerine sıkça rastlanıyor. Bunun en taze örneği Cris. Ujfalusi'nin şok sakatlığı sonrası Lyon'dan apar topar getirilen Brezilyalı stoper, forma giydiği yarım sezonda beklentileri karşılayamadı ve devre arası yollandı.

HEPSİ HAYAL KIRIKLIĞI YARATTI

Cris gibi İnanoto (2006-07), Heinz (2005-06), Petre-Bratu ikilisi (2003-04), Christian ve Almaguer (2002-03) de son anda transfer edildiler ama performanslarıyla hayal kırıklığı yarattılar. Bu listeye Furkan Özçal (2012-13), Sercan Yıldırım (2011-12) ve Mehmet Polat (2002-03) gibi Türk futbolcular da eklenebilir ve son dakika transferlerinden Galatasaray'ın hiçbir fayda sağlayamadığı gerçeği görülebilir.

Egehan ŞENGÜL / AMK

Yayınlanma Tarihi:08:41,