SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Biri Fırtına olacak!

Transfer bombasının patlamasına sayılı saatler kaldı. Bordo-mavililer 1 yıldır sahalardan uzak kalan John Guidetti veya Kasımpaşa’nın kadro dışı bırakılan oyuncusu Kalu Uche’den biriyle sözleşme imzalayacak...

Güncellenme: 08:40, 06/09/2013
Biri Fırtına olacak!

Forvet transferi bugün ya bitecek ya bitecek! Henrique'nin golleriyle Avrupa'da mutlu aile tablosu çizen bordo-mavililer, Türkiye'de aynı keyfi süremiyor. İşin sırrı ise forvet mevkisine yapılacak transferde. Birçok isim ile görüşüldü. İmza aşamasına dahi gelindi ama son dakika pürüzleri transferleri erteledi. Tottenham'dan Adebayor, Porto'dan Kleber isimlerinden sonra Trabzon cephesinden bu kez bambaşka bir isim gündeme düştü: John Guidetti!

EKİM’E KADAR YOK!

Geçen sezon sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen Manchester City'nin oyuncusu bir önceki sezon Feyenoord'da 21 maçta 21 gol atarak harika bir grafik ortaya çıkarmıştı. Futbolcunun yaşadığı sakatlık ise Euro 2012'ye gidişini engellemişti. İsveçli golcünün sakat bacağındaki sinirler yüzde 30 kayba uğramıştı. Futbolcunun sakatlık sonrası 2013-14 sezonuna yetişeceği açıklanmış ancak son yapılan açıklamalarda Ekim ayında sahalara döneceği kaydedilmişti.

UCHE ‘TAMAM’ GİBİ

Trabzon yönetiminin eldeki forvet adaylarından bir diğeri Kalu Uche. Kasımpaşa'nın 4 milyon euro bonservis bedeli istediği oyuncu için fiyat indirme politikası izlendi ama İstanbul ekibinin yöneticileri tekliflere sıcak bakmadı. Aynı şekilde Kasımpaşa, Trabzonspor'un kiralama teklifine de olumsuz yanıt verdi. Ancak her şeye rağmen gerçek olan bir şey var ki bordo-mavililier Edirne'nin ötesinde forvet arayışını sonlandıramazsa, Kasımpaşa'ya 4 milyon euro bonservis vererek Kalu Uche'ye bordo-mavili formayı giydirecek.