SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Volkan Demirel… 11 yıldır formasını terlettiği F.Bahçe'nin fanatik bir taraftarı aynı zamanda. Yıllardır koruduğu kalede ne puanlar topladı, ne maçlar kazandırdı, ne başarılar gösterdi bu kulübe. Ama bir başka tarafı da vardı ki, kendisini tutamadığı için yaktı arkadaşlarını. Sadece F.Bahçe'de değil, milli takımda da yaptı bunu defalarca. Hatta sadece sahada değil, dışarda da oldukça agresif bir kişilik olarak göze battı.

Ama evlendi, yaşı 31'e geldi ve yeni doğacak çocuğuna kötü örnek olmamak, F.Bahçe ve Türk bayrağını sıkıntıya sokmamak için büyük bir adım attı. Özellikle son G.Saray derbisinde Sabri'yle milyonların önünde dakikalarca kavga eden milli eldiven, bu maçın aldından aldığı kararı hayata geçirince bu yıla çok başka başladı.

Evet. O maçtan sonra büyük bir karar almıştı Volkan. Bu karar, öfke kontrolünü sağlayabilmesi adına uzman bir terapistle görüşmeye başlamaktı. Artık sinirli halinin kendisine zarar verdiğini düşünen milli kaleci, düzenli olarak öfke kontrolü seanslarına girdi. Ve F.Bahçe'nin Avrupa'da oynadığı maçlarda ve ligdeki Sivasspor maçında, hatalı goller yenmesi ve istenmeyen kararlar olmasına rağmen hiç sinirlenmedi, sakin kaldı.

‘CEZA ALMAYACAĞIM'

Ve bundan sonra da büyük bir aksilik olmazsa böyle gidecek gibi. Çocuğunun dünyaya gelmesiyle daha da sakinleşmesi beklenen ünlü kaleci, bu sezon ceza almamak adına takım arkadaşlarına bile söz verdi. Zaten kalitesiyle devleşen Volkan bir de sakinleşirse, zaten Türkiye'nin en iyi kalecisi olduğunu bilen milyonlar çok daha fazla sevecektir Demirel'i.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK

Yayınlanma Tarihi:09:39,