SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlere yardımcı oldu, zor günlerde ayakta kaldı, mücadeleden hiç vazgeçmedi. Sakatlansa bile Fenerbahçe'yi yalnız bırakmayan Kuyt’ın tavırları, Alex’i anımsattı.

Fenerbahçe’nin zor günlerinde geçmişte sahneye çıkan bir isim vardı: Alex de Souza… Her sıkıntıda taşın altına elini koyan, zor günlerde sarı-lacivertlileri sırtlayan Brezilyalı’dan bayrağı artık Dirk Kuyt aldı.

Brezilyalı efsane takımdan ayrıldıktan sonra Fenerbahçe’nin yeni lideri haline gelen Kuyt, sıkıntılı geçen şu günlerde bir adım öne çıktı. Saha dışında tam bir aile babası portresi çizen Hollandalı, aynı zamanda Türkçe öğrenmek için elinden geleni yapıyor.

 ALEX GİBİ LOCASI VAR

Saha içine gelirsek… Attığı ve attırdığı gollerde takımın en faydalı ismi konumunda bulunan Hollandalı yıldız, CAS’ın kötü haberi sonrasında ‘karakter’ sergileyen isimlerin başında geldi. Kendisine gelen teklifleri geri çeviren Kuyt, F.Bahçe’yi yalnız bırakmayacağının altını çizdi. Kuyt, attığı golleri tıpkı Alex gibi ailesinin maçları izlediği locanın önünde kutluyor. Bu tablo, Brezilyalı takımdan ayrı kalsa da bayrağı Dirk Kuyt’ın devraldığını kanıtlıyor.

 SAKATLIK BİLE ENGELLEYEMEDİ

Hollanda Milli Takımı’nın antrenmanında De Guzman ile çarpışan Dirk Kuyt’ın elmacık kemiği şişerken, sol gözü de tamamen kapanmıştı. Ancak bu durumda bile takımını yalnız bırakmayan Kuyt, Arsenal ile Eskişehirspor mücadelelerinde görev yapmıştı. Kuyt, hatta Eskişehir sınavında kafayla da bir gol atmıştı.

GEÇEN SEZONUN EN FAYDALISI

İstatistikler de Kuyt’ın Fenerbahçe için ne kadar önemli bir futbolcu olduğunu kanıtlıyor. Hollandalı, geçen sezon sarı-lacivertlilerin lideri konumundaydı. Kanarya’nın yoğun geçen sezonunda, milli takım da dahil olmak üzere tam 60 maçta boy gösteren Kuyt, 17 gol atarken, 15 de asistin altına imzasını attı.

ÇOCUKLARI DA FUTBOLCU OLACAK!

Kuyt’ın oğulları Jorden ve Roan da F.Bahçe Futbol Okulu’nda eğitim görüyor. “Onların futbol oynarken ne kadar mutlu olduğunu görüyorum” diyen Kuyt, “Roan ile evde futbol oynuyoruz. Evdeki maçlarda Roan benden daha iyi” diyor.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK