SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe, Sivasspor'u inanılmaz bir futbolla 5-2 devirip Spor Toto Süper Lig'e gerekli mesajı verdi. Ve bu mesaj verilirken, sahadaki futbol neredeyse kusursuzdu. Beraber defans yapıp beraber atağa çıkan F.Bahçe'nin hatlarını birbirine bağlayan isim ise Gökhan Gönül'dü. Tüm sır, tüm olay milli oyuncudaydı esasında.

Öyle ki diğerlerine oranla rakamlarda direkt öne çıkan isim oldu F.Bahçe'nin sağ beki. Gerçi bu rakamlardan sonra ‘Ne sağ beki?' diyebilirsiniz ama mevkii öyle gözüküyor, biz ne yapalım!

Şöyle başlayalım. Sahadaki öncelikli görevi top çalmak olan Meireles'in 19 kez bunu başardığı yerde 20'yi yakalayabilmiş Gökhan. Selçuk 17, Egemen 13 kez top çalmış. Sadece defansın belkemiği Bruno Alves, Gökhan gibi 20 kez top çalabilmiş. Gönül'ün çaldığı topların da 11'i orta sahada, yani daha bölgesine bile gelmeden.

20'NİN 15'İNİ OLUMLU KULLANDI

Daha var… Ofansta da benim diyen forvetleri bayıltmış Gökhan. Kuyt 14, Emenike 10, Webo 12, Holmen 9 kez hücumda topla oynamış, Gönül de bu rakam bile 20… Ayrıca 20 kez top çalmak marifet değil, bunun 15'ini olumlu kullanıp topun takımında kalmasını sağlamak büyük iş. Gökhan hepsini başarmış ve arkadaşlarına açık ara yapmış. PEKİ sol beke bakalım da, farkı daha çok çıksın ortaya. Caner, Gökhan'ın 20 kez top çaldığı yerde 9'da kalmış. Hücumda ise yine 20 değil, sadece 3 kez top kullanmış… Herhalde daha fazla örneğe gerek kalmadı. Gökhan bir bekten daha fazlası!

İrfan YİRMİBEŞ/AMK

Yayınlanma Tarihi:08:43,