SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avrupa Basketbol Şampiyonası’nın D Grubu’ndaki maçta, Finlandiya’ya 61-55 mağlup olan A Milli Takım’ın başantrenörü Bogdan Tanjevic, yenilginin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Tecrübeli çalıştırıcı, maçın ardından yaptığı açıklamada, rakibe baştan saygı göstermek gerektiğini belirterek, “Devre arasında saygı duyarak maçı çeviremezsiniz. En büyük sorun bu” dedi.

Hücumda kötü olmalarından çok Finlandiya’nın savunmada çok iyi olduğunu savunan Tanjevic, “Hücumda akışkan olamadık” ifadesini kullandı. Milli takım oyuncusu Oğuz Savaş ise ilk karşılaşmaların her zaman zor geçtiğini vurgulayarak, “Finlandiya çok iyi oynadı. Bundan sonraki karşılaşmaları kazanmak için savaşacağız” diye konuştu.

 “Tarihimizin en önemli galibiyeti”

Finlandiya başantrenörü Henrik Dettmann ise iyi mücadele ettiklerini belirtti. Şansın da yanlarında olduğunu dile getireren Dettman, “Oyuncularım oyun planına çok iyi uydu. Sadece bir maç oynadık. Harika bir galibiyet oldu. Finlandiya tarihinin en büyük galibiyetlerinden birini aldık” değerlendirmesini yaptı.

Finli oyuncu Teemu Rannikko da alınan galibiyetin önemine değindi. Rannikko, 1997 yılından beri milli takım formasını giydiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Çok iyi savunma yaptık. Türkiye son bölümde oyuna ortak oldu ancak kazanmasını bildik. Bu sonuç bizim en önemli galibiyetimiz.”

Yayınlanma Tarihi:19:17,