SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tottenham’ın eski orta saha oyuncusu Rafael Van der Vaart, Real Madrid’in için ödediği 100 milyon avroyu çok fazla buldu.

Bir futbolcu bu kadar eder mi?

2010-2012 sezonları arasında Bale ile Tottenham’da forma giyen Hollandalı, Galli oyuncunun yüksek beklentileri karşılamakta zorlanacağını düşünüyor. NOS’a konuşan tecrübeli orta saha, “100 milyon avro biraz fazla. Kendinize bir futbolcu bu kadar eder mi diye sormanız lazım. Onunla birlikte oynadım, ama o zamanlar bu kadar çok edeceğini göremedim. Gerçekten de kendini inanılmaz geliştirdi, ama Real’de kendini kanıtlaması gerekecek.” dedi.

İngiltere’de kalmalıydı…

Genç yıldızın iyi niyetli bir insan olduğunu da sözlerine ekleyen Vaart, “Bence onun yeri İngiltere’ydi. Real Madrid gibi bir kulüpte her zaman baskıyı hissedecektir. Ama belki de Real Madrid ile herkesi şaşırtacak başarılara imza atar.” ifadelerini kullandı.

Ronaldo ve Messi bambaşka

24 yaşındaki yıldızın Messi ve Ronaldo ile kıyaslanmasını saçma bulduğunu belirten Hollandalı, “O ikisi bambaşka bir seviyede. Bu kadar yıl boyunca istikrarlı olarak bu kadar gol atıp, bu kadar ödül kazanıp, başarıdan başarıya koşan bu iki ismi başkalarıyla kıyaslamak büyük haksızlık olur.” diye konuştu.

Vaart, Bale’e başarılar dileyerek sözlerini noktaladı.

(Goal)