SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yönetim kurulu toplantısında Fatih Terim'in sözleşmesinin 2 yıl daha uzatılmasına karar verildi. Galatasaray, 2015-2016 sezonu sonuna kadar İmparator'a emanet.

Mayıs 2011'de Ünal Aysal rekor oyla başkanlığa seçildi, 19 Mayıs'ta saatler 19:05'i gösterdiğinde teknik direktörlük görevine Fatih Terim'i getirdi. Ve bir camianın kaderi değişti. Dibe vuran Galatasaray hızla ayağa kalktı, kupalara ambargo koymaya başladı. Üst üste gelen iki lig şampiyonluğunu ezeli rakip Fenerbahçe'ye karşı kazanılan iki Süper Kupa süsledi, Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final kimseyi kesmedi!

DEDİKODULARA NOKTA KOYULDU

Yeni sezona ligde 4. yıldız ve Avrupa'da yarı final parolasıyla hazırlanan Galatasaray tam istim üstündeydi ki Milli Takım krizi patlak verdi! Futbol Federasyonu 4 maçlığına Milli Takım'ı Fatih Terim'e teslim etti. Doğal olarak “Terim Galatasaray‘ı bırakıyor”, “Aysal, Terim'in sözleşmesini uzatmayacak” gibi iddialar gündeme geldi.

SÖZLEŞMESİ 2 YIL UZATILDI

Ve sarı-kırmızılı yönetim dün aldığı kararla önce bu dedikodulara noktayı koydu ardından taraftarını sevince boğdu. Çünkü teknik direktör Fatih Terim'in sezon sonunda bitecek olan sözleşmesinin iki yıl daha uzatılmasına karar verildi. Yani sarı-kırmızılı takım, 2015-16 sezonunun sonuna kadar İmparator'a emanet.

DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİ GELDİ

4 Eylül 1953 doğumlu Galatasaray Teknik Direktörü bir anlamda en anlamlı hediyesini yönetimden aldı ve sözleşmesi uzatıldı. Dün resmi siteden konu ile ilgili açıklama yapıldı ve “Galatasaray Sportif A.Ş.'nin bugünkü (dünkü) yönetim kurulu toplantısında teknik direktörümüz Fatih Terim'in sözleşmesinin Mayıs 2014 tarihi itibariyle 2 yıllık bir süre için uzatılması kararı alındı” ifadeleri kullanıldı.

Egehan ŞENGÜL/AMK

Yayınlanma Tarihi:16:22,