SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arsenal’in Mesut Özil ile hayalindeki transferi yaptığına dikkat çeken İngiliz gazeteleri, bonservis ücreti olarak Arsenal’in Real Madrid’e 42.5 milyon sterlin (50 milyon Euro) ödediğini manşet yaparken, Mesut Özil’i “Top Gun” yaptılar.

Rüyası gerçekleşen Arsene Wenger, Almanya’daki Almanya Milli Takımı’nın maçları bittikten sonra Mesut Özil’i Emirates Stadı’nda taraftarlarına tanıtmak için sabırsızlandığını söylerken, Arsenal taraftarları Mesut Özil ayarında bir futbolcunun ftransfer edilmesinden çok memnun. Arsene Wenger’in Mesut Özil’i alarak kurtulduğuna dikkat çeken Daily Express, “42 milyon sterlinlik Özil, Arsenal’i zor durumdan kurtardı” manşetinde Gareth Bale’i kastederek, “Bail out” yerine Bales out”a çevirdi.

The Times gazetesi ise, Barclays Premier Ligi kulüplerinin bu yaz transferinde harcadıkları 397 milyon sterlininin 42.5 milyon sterlininin Mesut Özil’e gittiğine dikkat çekti.

“Dahi Mesut Özil’in tılsımı var” diyen Daily Mail, bir futbolcuda olması gereken her şeye sahip Mesut Özil’in Arsenal’e gelişinin büyük kazanç olduğunun ve Özil’in İngiltere’deki en pahalı ikinci futbolcu rekorunu kırdığını yazdı.