SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ersun Yanal, Sivasspor maçında kadroya almadığı için sosyal medya yoluyla isyan eden ve polemik konusu olan Moussa Sow için son noktayı koydu. Tecrübeli teknik adam, “Kim iyiyse o oynar” mesajını göndererek bir anlamda Senegalli yıldıza cevabını verdi.

3 KALİTELİ İSİM VAR

Takımın Sivasspor karşısında arzulanan futbolu sergilediğine dikkat çeken Yanal, kadrosunda çok önemli 3 forvet oyuncusu olduğunu hatırlatarak şunları söyledi: Performanslara göre karar veriyorum. Kimseyle özel problemim yok. Webo ile Emenike'yi tercih ettim. Gün gelecek bu isimler de yedek kalabilecek. Önemli olan Fenerbahçe'nin başarısıdır.

KADROM GENİŞ

Fenerbahçe'nin en büyük hedefinin Lig şampiyonluğu olduğunu vurgulayan Yanal, çok geniş bir oyuncu profiline sahip olduğunu dile getirdi. Yanal, taraftarın takım için önemli bir güç olduğunu ve özlenen şampiyonluğu kazanmak için daha fazla çalışacaklarını da sözlerine ekledi.

İLETİŞİM SORUNU VAR

Koşmadığı ve defansa yardım etmediği için kadroya alınmadığı iddia edilen Moussa Sow'un menajerliğini de yapan ağabeyi Abdullah Sow, “Bu sadece maçla ilgili değil. Kadroya almama sorunu değil. Hocanın iletişim sorunu var. Hoca futbolcularla konuşmuyor. Kadroda olmadığını bile söylemiyor. İki arkadaşı maçtan saatler öncesinde Sow'a kadroda olmadığını söylüyor” ifadelerini kullandı. Abdullah Sow, bu sıkıntılı durumu İdari Menajer Hasan Çetinkaya ile görüşmek istediklerini ancak isteklerinin geri çevrildiğini de sözlerine ekledi.

İrfan YİRMİBEŞ / AMK