SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bruma transferinin mutlu sonla bitmesi kolay olmadı çünkü Galatasaray “Geleceğin Ronaldo'su” için devlerle yarıştı. Ama sarı-kırmızılı yönetim, oyunu kuralına göre oynadı ve menajerlere güvenerek iş yapmadı! Nasıl mı…

Chelsea, Manchester City ve Real Madrid de genç oyuncuyu istiyordu. Bu noktada devreye Bruma'nın avukatı Bebiano Gomes girdi ve “Sporting Lizbon'la boşuna masaya oturmayın. Biz oyuncunun bonservisini alacağız ve Bruma boşa çıkacak. Bedavaya alırsınız” mesajını gönderdi. Bruma'nın peşindeki kulüpler bu söze güvendi ve Portekiz Tahkim Kurulu'nun kararını bekledi.

Zamanında Ribery'den ağzı yanan Galatasaray, Bebiano Gomes'e güvenmedi ve direkt olarak Sporting Lizbon Başkanı Bruno Carvalho ile iletişime geçti. Sarı-kırmızılı kulüp, idari menajeri Cenk Ergün aracılığıyla Bruma'ya talip olduklarını bildirdi.

BU yaklaşım, Sporting Lizbon'un önceliği Galatasaray'a vermesini sağladı. Tahkim Sporting'i haklı bulur bulmaz başkan Carvalho “Söz verdiğimiz gibi ilk sizinle masaya oturuyoruz” dedi ve sarı-kırmızılılar Bruma'nın bonservisini aldı.

Mehmet ÖZCAN / AMK