SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın yeni kalecisi Tolga Zengin, yedek kaldığı zamanlarda oyuna küsmediğini ve hatalarını bulmaya çalıştığını belirtti.

29 yaşındaki oyuncu, Beşiktaş Dergisi’ne verdiği demeçte en zor mevkinin kalecilik olduğunu, “Herkesin arkasını kapatan biri var. Forvetin orta saha, orta sahanın defans, defansın kaleci. Ama kalecinin arkasında sadece kale var. Dolayısıyla saha içindeki belki de en zor mevki. Ama o topu tuttuğun zamanki mutluluk da tarif edilemez” sözleri ile ifade etti.

Tolga, insanın başkalarından önce kendisini mutlu etmesi gerektiğini belirtirken, “Yedek olduğum zamanlarda kendimle baş başa kaldım, öz eleştiri yaptım. Oynayan kalecileri izledim sonra kendime baktım bende ne eksik diye. Yüzleştim, hesaplaştım. Kendine yalan söyleyemez insan. Küsmemek lazım. Zaten futbol çok acımasızdır” ifadelerini de ekledi.

Siyah beyazlıların kalecisi çok çalıştıklarını söylerken, “Futbol hayatı çok kısa ve bitince kimse kimseyi tanımaz. İstediğin topu çıkar, istediğin golü at, kimse hatırlamaz. İş geride bıraktığın adamlığa, duruşuna bakıyor. Bunun takdir edilmesi benim açımdan çok güzel elbette” şeklinde açıklamalarda da bulundu.

Profesyonel kariyerine Trabzonsporda başlayan Tolga Zengin bu transfer döneminde Beşiktaş’a gelmişti.

Yayınlanma Tarihi:11:04,