SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İnönü'nün yıkım kararından sonra Beşiktaş stat arayışlarına başlamıştı. Öncelikler başkaydı. Son karar verildi, Beşiktaş sezonun ‘bazı' maçlarını Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynamaya karar verdi. Öyle ya Galatasaray 2003-04 ve 2004-05 sezonlarında orada maç yapmış ve kombine dışında 17 bilet sattığı günler bile olmuştu. ‘Nasıl dolacak?' sorularına da en iyi yanıtı Beşiktaş taraftarı verdi. Trabzonspor maçında 50 bin kişiye oynayan Beşiktaş; Tromsö karşısında 61 bin 127 kişiyi buldu. Dün tablo farksızdı. Yaklaşık 50 bin siyah-beyazlı taraftar takımlarını yine yalnız bırakmadı. Takımları da onlara yine galibiyetle teşekkür etti.

Sezon öncesindeki hazırlık maçı olan Rizespor maçıyla başladı Olimpiyat uğuru. Siyah-beyazlılar 1-0 kazandı. Ligin ilk maçı Trabzonspor'laydı. Beşiktaş dişli rakibini 2-0 yenerek lige müthiş bir start yaptı. UEFA Avrupa Ligi eleme maçında ise Tromsö'ye karşı alınan 2-0'lık galibiyet, kazanılan maçtan ziyade 61 bin 127 kişiyle bütünleşmenin coşkusunu da camiaya yaşattı.

Ve dün… Taraftar trafik eziyetine rağmen yine Olimpiyat yollarına düştü. Tablo değişmedi. 50 bin civarındaki taraftar maç boyu susmadan, Beşiktaş'ı destekledi. Galibiyet serisi ve liderliğin mutluluğuyla evine döndü.

OLİMPİYAT MODA OLDU!

2020 Olimpiyatları'nın kimin ev sahipliğinde düzenleneceği 7 Eylül 2013'te Buenos Aires'te kesinlik kazanacak. Observer da büyük heyecan öncesi aday kentler Madrid, Tokyo ve İstanbul'u tanıttı. İstanbul için kullanılan obje ise Beşiktaş ile birlikte yeniden ismini hatırladığımız İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı oldu.

SIRADA CİMBOM VAR

Kazanılan 1 hazırlık, 3 resmi maçın ardından siyah-beyazlılar ligin 5. haftasında Olimpiyat Stadı'nda Galatasaray'ı ağırlayacak. Taraftarlar 22 Eylül'de oynanması beklenen derbi için dün birçok kez Galatasaray aleyhine tezahürat yaptı.

 

Mustafa NACAR / AMK