SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kral yuvada kaldı

Lazio’nun teklifini samimi bulmayan Aysal, ‘Evladımız’ dediği Burak’ın takımda kalmasını istedi, Terim onay verdi ve Kral’ın hiçbir takıma satılmayacağı menajerlere bildirildi.

Güncellenme: 08:56, 02/09/2013
Kral yuvada kaldı

Galatasaray’da yaşananan Burak Yılmaz belirsizliği sonunda neticeye kavuştu. Dün Florya'da geniş kapsamlı bir zirve gerçekleştiren başkan Ünal Aysal ve teknik direktör Fatih Terim, Kral'ı takımda tutmaya karar verdi. Sarı-kırmızılı taraftarları sevindiren bu haber öncesinde ikili, golcü oyuncuyu elde tutmanın 3 kulvarda çok daha iyi olacağı fikrinde birleşti. Çıkan bu karar sonrasında Aysal, Kral'ın menajerlerine durumu anlattı. Lazio'nun sürekli değişkenlik gösteren tekliflerini samimi ve yeterli bulmadıklarını ifade eden Aysal, “Burak'ı satmıyoruz'' mesajını gönderdi.

Golcü oyuncudan ‘Evladımız' diye bahseden Galatasaray Başkanı, “Burak'la yola devam etmek istiyoruz. Tavsiyemiz Burak'ın da kalması ve kendisini takımına vermesi yönünde. O bizim evladımız, bırakmak istemiyoruz'' diyerek kararlarını bildirdi.

BURAK DA NEFES ALDI

Bu gelişmelerin ardından son iki yılın gol kralı da rahat bir nefes aldı. Bilindiği gibi Lazio'nun teklifi ve Aysal'ın danışmanı Bülent Tulun'un İtalya'ya gitmesinin ardından transfer dedikodular tavan yapmıştı. Ancak zirvenin ardından Burak'ın yoluna parçalı forma altında devam edeceği netleşti.

İMPARATOR FIRÇALADI AMA GÖNLÜNÜ DE ALDI

Burak Yılmaz ile Fatih Terim geçen hafta iki kez karşı karşıya geldi. Oyuncusunun performansından memnun olmayan İmparator, Çarşamba günkü idmanda Kral'ı uyardı. Burak'tan kendisini toparlamasını isteyen Terim, patlamayı Eskişehir'de soyunma odasında yaptı. Sahada hiçbir varlık gösteremeyen Burak'a fırça atan Terim, daha sonra oyuncusunu ikinci yarı başlamadan oyundan almıştı. Terim dönüş yolunda Kral'ın gönlünü almıştı.

Egehan ŞENGÜL / AMK