SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Fuat Çapa, Çaykur Rizespor’a 2-1 mağlup oldukları maç sonunda rakibin ilk yarıda çok daha üstün oynadığını vurgulayarak, “İstediğimiz oyunu ortaya koyamadık. Hiç hesapta olmayan bir maçı kaybettik” dedi.

İkinci yarıda daha iyi işler yaptıklarını kaydeden Çapa, şunları söyledi:

“Pozisyonlarımız vardı ama değerlendiremedik. Rakibimiz kontrataktan ikinci golü buldu. Aradığımız golü bulduktan sonra maçı çevirecek pozisyonlarımız da oldu ama kaleci çok iyi kurtarışlar yaptı. Hiç hesapta olmayan bir maçı kaybettik. Milli maç arasını en iyi şekilde değerlendireceğiz. Çok yeni bir kadroyuz. Uyum sürecini milli maç arasında aşmayı hedefliyoruz. Oynadıkça çok daha iyi olacağız.”

Kayseri Erciyesspor’un defans oyuncusu Cem Can, ilk yarıya kötü başladıklarını belirterek, “Rakibimiz bizden dirençliydi. İkinci yarı toparlanmaya çalıştık. Rakibimiz hızlı ataktan ikinci golü buldu. Maçı çevirmeyi başaramadık. Yeni bir takımız. Milli takım arasını iyi şekilde değerlendirerek lige daha iyi girmek istiyoruz” diye konuştu.

Ekrem Ekşioğlu ise istediklerini oyunu sahaya yansıtamadıklarını söyleyerek, “Rakibimiz bize göre daha iyi oyun ortaya koydu. Çaykur Rizespor deplasmanı her zaman zor bir deplasman. Kazanmak isterdik ancak başaramadık” dedi.