SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Her şeyiyle LİDER

2 Eylül 2013

SİYAH-beyazlılar sahada, taraftarı Olimpiyat’ta şov yapmaya devam ediyor. Kara Kartal ‘futbol ucubesi’ olarak niteleyeceğimiz bu stadyumda oynadığı 3. maçını da gol yemeden kapatarak önemli bir performansa imza attı. Taraftarı da tribünde takımına nisbet yaparcasına ‘her türlü engele ve olumsuz şarta rağmen biz Beşiktaş’ı destekleriz’ diyerek takımının yanında olduğunu gösteriyor. 3 resmi maçta ortalaması neredeyse 50 bini bulan seyirci ortalamasıyla bu ‘futbol ucubesini’ doldurmak kolay değil. Büyük iş başarıyorlar gerçekten…

BILIC GİTARIN TELİNE DOKUNDU

TROMSÖ maçının ilk yarısındaki yanlış diziliş hatasından çabuk dönen Hırvat teknik adam Gaziantep maçına o karşılaşmasının ikinci devresinde olduğu gibi en ideal dizilişle çıktı. Maçın daha ilk anlarından itibaren siyah-beyazlılar ‘Biz bu karşılaşmayı rahat kazanırız’ izlenimi veriyordu. Kolay pozisyonları gol yapamayan Hugo Almeida, yine her zamanki gibi zoru başardı. Önü kapalı olduğu pozisyonda net bir vuruşla perdeyi açtı. Bu pozisyonda golü sağlayan isim olan Atiba, Beşiktaş için ne kadar foksiyonel bir isim olduğunu gösteriyor. Kanadalı nereye koyarsan maksimum verimle oynuyor. Uzun zamandır bir sol bek transferini gerçekleştiremeyen Beşiktaş, aradığı kanı kendi içenden buldu. İsmail’in de yakın gelecekte tam randımanla döneceğini hesap edersek, sol bek ihtiyacı artık Kara Kartal’ın olmazsa olmazı değil. Penaltı pozisyonu çok tartışılır ama olduğu pozisyon itibariyle çünkü Fernandes’e yapılan hareket net faul… Hu’GOAL’ Almeida bu vuruşta da ağları havalandırarak 5 maçta 5 golle Türkiye kariyerinde zirve yaptı. Sakatlığı büyük tahlihsizlik, ama milli takım arası ona yarayacaktır. Penaltının olumşumunun ve ikinci golün 34. dakikaya sıkışması ‘Her yer Taksim, her yer direniş’ haykırışının dozajını düşürdü ama maç öncesi Olimpiyat bu sloganlarla inledi.

GAZİANTEPSPOR’UN hiçbir varlık gösteremediği bir maçta Beşiktaş kendisine son dönemde sürekli ters gelen rakibini çok kolay alt etti. Siyah-beyazlılar 3’te 3 yaptı, çok iyi başladı. Ama lig uzun bir maraton… Sonunu getirmek önemli. 3’te 3 yaptığı son sezonu 3. tamamlamıştı. Bilic’in takımı ayağa top yapıyor, rakibi oynatmıyor, ama zaman zaman oyundan kopuyor. Bu konsantrasyon sorunu da giderilirse daha da verimli bir takım izleyeceğiz. 5. hafta Olimpiyat’taki Galatasaray derbisi çok önemli. Bu sezon şimdiye kadar sadece Tromsö deplasmanında kazaya uğrayan Beşiktaş, diğer maçlarda çok açık vermedi. Ancak 9 puan Kara Kartal’a Bursa deplasmanında en kötü bir beraberlik kredisi tanıyor. Kartal’ın Yeşil-beyazlı rakibi karşısında yenilmemesi bir de Galatasaray maçına önde çıkmasına yetecek.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek