SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hem de eski dost Roberto Carlos’un Sivasspor’una karşı. Ersun Yanal’ın  basın toplantılarında anlatmaya çalıştığı ama bir türlü uygulamaya koyamadığı Fenerbahçe vardı sahada. Pres yapan, bol pozisyona giren ve bunları golle sonuçlandırmasını bilen.  Şimdi sıra, bu oyunu sürekli hale getirebilmekte.

KRASIC’İN ‘şükür’ dedirten ayrılığından sonra nihayet kadroya girebilen Holmen, sahanın  her yerine ayak basarak bu takımda adı 11’e ilk yazılacak orta saha oyuncusu olduğunu  gösterdi. Dün sonradan oyuna giren Alper’in de mutlaka ilk 11’de olması gerektiğini  düşünüyorum.

Emenike geri döndü

VE Emenike… 14. dakikada beklenen patlamayı yaptı ve sağ taraftan getirdiği topla Kuyt’ın   golüne ortak oldu. Sağ kanatta uzun zaman sonra adam geçebilen ve içeri kat edebilen bir  oyuncuya sahip oldu sarılacivertli takım. Solda ise Caner istekli ama Hasan Ali’nin daha  faydalı olacağı inancındayım. Gökhan’ın da form tutmasıyla kanatlarda daha etkili bir takım  olacaktır Fenerbahçe.

AYRI bir paragraf açmak gerek Kuyt’a… İstekli başladığı maçta 34. dakikada 2. golünü  buldu. Belki de Alex gittikten sonra duran topla 2 gol bulan Fenerbahçe’nin bu anlamda en verimli maçıydı.

İkinci Alex vakası

FİZİK açıdan hazır olmadığını bildiğim Moussa Sow’un ‘Kadroda neden yokum bilmiyorum’ sözüyle sosyal medya üzerinden mesaj göndermesi hemen Alex – Kocaman – Twitter  üçlüsünü getirdi akıllara. Arkadaşlarından 15 gün sonra kampa gel; ibadetine saygım  sonsuz ama futbolda hoş karşılanmamasına rağmen oruç tut… Tüm bunlar profesyonelce  ama yedek kalmak değil, öyle mi Hocaya saygı göstermek senin, eleştirmek bizim işimiz  Moussa.

Serkan ve Milli Takım

SON sözlerim Sivasspor ve Milli Takım üzerine…

İLK iki hafta çok beğendiğim Sivasspor’u çok tutmadım. Fark açıldıktan sonra çabaları elbette takdire şayan… Ancak özellikle ilk yarıda hücum anlamında Fenerbahçe savunmasını rahatsız edemediler.

MİLLİ Takım’a gelince… ‘Milli Takım’ın bu duruma gelmesinde suçlu gurbetçi futbolculardır’ diyen Antalyasporlu Serkan Balcı’nın yaptığı düpedüz ırkçılık. Serkan'a katılmadım! Ve bu sözü Serkan gibi beyefendi ve düzgün bir futbol emektarına yakıştıramadım.

Aykut YILDIRIM / AMK

Yayınlanma Tarihi:09:01,