SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası’nın 10. ayağı Almanya yarışını, motosikletinin kontrolünü kaybedip düşmesi nedeniyle tamamlayamadı.

Almanya’daki 14.48 kilometrelik Nürburgring pistinde 19 tur üzerindenkoşulan sezonun 10. yarışına ikinci sıradan başlayan MAHI Racing Team India takımı sporcusu Sofuoğlu, 4. tura kadar mücadeleyi ilk sırada götürdü.

Takım arkadaşı Fransız Fabien Foret’nin hemen önünde, ilk sıradayer aldığı yarışta, mücadeleye ilk cepte başlayan Yakhnich Motorsporttakımından İngiliz Sam Lowes’ın devreye girmesiyle ikinciliğe gerileyen Sofuoğlu, 10. tura kadar Lowes’ın arkasında yarıştı. 10. turda motosikletininkontrolünü kaybetmesiyle yere düşen ve bir süre yerde sürüklenen milli motosikletçi, 11. turda yarışa yeniden dönmek istese de devam edemedi.

Yarışın sonuna kadar mücadeleyi ilk sırada götürmeyi başaran Sam Lowesise finiş çizgisine girerken motosikletinin ön tekerini havaya kaldırarakgalibiyetini kutladı. Sürücüler klasmanında ilk sırada yer alan Lowes, busezon 5., kariyerindeki ise 7. galibiyetini elde etti ve Sofuoğlu ile arasındakipuan farkını 54’e çıkardı.

Lowes’ın 37:44.290’lik derecesiyle galibiyeti elde ettiği yarışın ikincisi, 37:51.771’lik zamanıyla Fransız Foret oldu. Kawasaki DMC-Lorenzini Takımı’nın İngiliz sürücüsü Kev Coghlan da yarışı 37:55.683 ile üçüncü sırada tamamladı.

Sezonun 11. yarışı, 15 Eylül’de İstanbul Park pistinde koşulacak.