SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tromsö’yü yenmesine rağmen CAS kararına takılarak Avrupa kupalarına veda eden Beşiktaş ligde moral arıyor. 144 hafta sonra liderlik koltuğuna oturan Kartal bu kez liderliği korumak için sahaya çıkacak. 19.30'daki karşılaşma ilk kez bir büyük takımın lig maçında düdük çalacak Ali Palabıyık yönetecek.

Lige 2'de 2 ile başlayan Beşiktaş bu serisini 3'e çıkartmak istiyor. Bilic'in takımı bunu başarırsa, 2007-08'den sonra ilk kez 3'te 3 yapacak. Beşiktaş, o sezona da iki maç kazanarak başlamış, 3. hafta ise yine G.Antep ile karşılaşmış ve 1-0 kazanmıştı. Ancak G.Doğu ekibi son dönemde siyah-beyazlılara ters geliyor. Öyle ki Beşiktaş, Süper Lig'de Gaziantepspor'a karşı oynadığı son 8 maçta bir kez (2011-12 / 3-2) kazanabildi.

OLİMPİYAT’A ÖZEL SEFER

Tromsö maçına 60 bini aşkın taraftarın gitmesi ve özellikle dönüş yolunda metroda yaşanan kuyruklar belediyeyi harekete geçirdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, maç günü Olimpiyat Stadı'na yapılan seferleri artırdı. İBB, 80 bin kişiyi 1 saat içerisinde taşıyacak şekilde ek seferler koydu. Taraftarlar bu maçta 70 bin kişiye ulaşmak için kampanya başlatmıştı.