SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

CAS'ın UEFA'nın verdiği 2 yıllık Avrupa'dan men cezasını onaması ve camiada çatlak sesler çıkmasıyla önceki gün seçim kararı alan F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, önünde kalan 2 aylık süre için çalışmalarına başladı. Önce Yıldırım'dan başlayalım. Başkan, aday olup olmayacağına henüz karar vermedi. Karar almasındaki etken ise Yargıtay kararı. Çok yakın bir zamanda açıklanması beklenen Yargıtay kararını bekleyen Yıldırım, eğer olumlu bir sonuç çıkarsa başkanlığa adaylığını tekrar koyacak. Tabii UEFA'nın ömür boşu men cezasıyla ilgili kararı da bekliyor başkan.

16 yıl önce 1 oyla…

Peki Yıldırım'ın acil paketi var mı? Var. Dikkat edenler hatırlayacaktır. F.Bahçe'nin son zamanlardaki deplasman maçlarında kafilenin başında Aziz Yıldırım ya oluyor ya olmuyor. Olsa da olmasa da yanından ayırmadığı 3 isim var: Vefa Küçük, Ömer Temelli ve Celal Doğan. Hatta son Arsenal deplasmanına başkan gitmemiş, kafileyi ise Ömer Temelli ve Vefa Küçük'e emanet etmişti.

Yıldırım’ın kafasındaki öncelik Vefa Küçük'te. 16 yıl önce yapılan başkanlık seçiminde 1 oy farkla geçtiği yöneticisini başkan yapmak isteyen Yıldırım, eğer bu isimden olumlu yanıt alamazsa yine şu an yönetiminde yer alan Ömer Temelli'yle görüşecek. Yıldırım'ın kafasındaki son isim ise Celal Doğan.

F.Bahçe Kongre üyeliği de bulunan Doğan'ı kurulacak yönetime her türlü sokacak olan Yıldırım, eski G.Antep Başkanı'yla ilgili başkanlık hayalleri de kuruyor. Bakalım bu süreçte neler yaşanacak, hangi dengeler ağır basacak hep birlikte göreceğiz.

İrfan YİRMİBEŞ

Yayınlanma Tarihi:08:59,