SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe zor günlerden geçiyor, daha da geçecek gibi gözüküyor. Takım tam futbola konsantre olmaya çalışırken her hafta, her ay alınan yepyeni bir hukuksal mağlubiyet, ne kadar uzak durmaya çalışsalar da futbolcuları derinden etkiliyor.

PSİKOLOG GİBİ ÇALIŞIYOR

Ve bu durumun en çok farkında olan isim de teknik direktör Ersun Yanal. CAS'ın 2 yıllık men cezasının onamasının ardından büyük moral bozukluğu yaşayan ama takıma belli etmemeye çalışan Yanal, futbolcuları Sivasspor maçına konsantre etmek için yoğun çaba harcıyor.

Adeta bir psikolog gibi futbolcularla sürekli konuşmalar yapan Yanal, takımın yaşanan süreçten daha fazla etkilenmemesine çalışıyor. Tecrübeli teknik adam, oyuncularına yaptığı konuşmada, “Biz sahada konuşmalıyız. Artık tamamen şampiyonluğa konsantre olmalıyız. Ligde ve Türkiye Kupası'nda şampiyon olmamız şart. Camianın her iki kupada elde edilecek şampiyonluğa her zamankinden daha fazla ihtiyacı var” ifadelerini kullandı. Ve Yanal bundan sonra tüm enerjisini lig için harcayacağının sözünü takıma verdi.

SİVASSPOR’LA 17. RANDEVU

F.Bahçe ve Sivas, tarihlerinde 16 kez karşılaştı. Bu maçlarda Kanarya 10, Yiğidolar ise 3 galibiyet aldı, 3 maç da berabere sonuçlandı. İstanbul'da yapılan 8 maçtan 6'sını F.Bahçe, birini (son maç) Sivasspor kazandı, 1 maç da berabere sonuçlandı.

MEHMET TOPAL 11’E DÖNÜYOR

Kanarya’nın oynadığı 7 resmi maçta da farklı 11 ile sahaya çıkan F.Bahçe'de teknik direktör Ersun Yanal'ın sakat ve cezalı futbolcuların da takıma dönmesiyle Sivasspor karşısında da ilk 11'de değişikliğe gidiyor. Yanal sakatlığı geçen Mehmet Topal'ı ilk 11'de sahaya sürecek. Caner'in yerine ise sakatlığı geçen Hasan Ali'ye forma şansı verecek. Sol üst adalesinden sakatlık yaşayan Emre Belözoğlu ise bu hafta yok.