SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Maç çok temposuz başladı. Cezası biten Terim, Hamit'in yokluğunda Engin Baytar'ı uzun bir aradan sonra ilk 11'de sahaya sürdü. Sahaya 4-3-1-2 dizilen Galatasaray, Burak Yılmaz ve Drogba ile gole yaklaşsa da sonuç alamadı. Galatasaray'ın ilk devrede zorlanmasının en önemli sebebi önde baskı yapamamasıydı. Hakem Cüneyt Çakır da çaldığı düdüklerle zaten yavaş oynanan oyunu daha da yavaşlattı.

Saha zemini belli ki fazla sulanmış. İki takım oyuncuları da ayakta durmakta zorlandı. Galatasaray adına Sneijder (en çok koşan olmasına rağmen), Selçuk, Engin ve Burak ilk yarının en etkisiz isimleriydi. Pozisyon bulmak da mucizeydi.

6+0+4 VİRÜSÜ!

Terim oyuna yaptığı müdahaleyle sistemi 4-2-3-1'e çevirdi. Sarı-Kırmızılılar kanatlarda Sabri ve Amrabat gibi hızlı oyuncularla etkili olmak istedi ama başaramadı. 6+0+4 virüsü ise Eskişehir'de yine kendisini gösterdi.

Cimbom maçı Semih-Ceyhun tandemiyle tamamladı. 6.5 milyon euro bonservis ve 2 milyon 200 euro yıllık ücret ödenen Chedjou tribündeydi!

KAYBETMİYOR AMA…

Yazımın başlığında da dediğim gibi Galatasaray iyi oynamıyor. Terim kulübeye dönmüş. Taraftarın beklentisi, zor deplasmana rağmen iyi futbol ve 3 puan. Ama ne 3 puan var ne de iyi futbol. Galatasaray'da fark yaratan oyuncular Drogba, Muslera, Melo, Sneijder, Burak ve Selçuk. Ancak dün Eskişehir'de Muslera dışında yıldızlar yokları oynadı. Eskişehir-Galatasaray maçı geçen yıl oynanan oyunun aynısıydı! Şampiyonluğun en güçlü adayı olarak gösterilen Galatasaray'ın 3 haftada 4 puan kaybetmesi dikkat çekici.

Fatih Terim Milli Takım teknik direktörlüğüne geldiğinden beri geçen 2 haftada Galatasaray kaybetmedi ama kazanamadı da!