SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Daum’dan Kocaman’a mesaj!

Bursaspor Teknik Direktörü Daum, "Aykut Hoca Fenerbahçe’nin başında çok iyi işler başardı. Avrupa da olsun, lig de olsun, kupayı aldıklarında olsun başarılı bir dönem geçirdi. Onu tebrik ediyorum ve bundan sonra çalıştıracağı takımda da başarılı olmasını istiyorum" diye konuştu.

Güncellenme: 15:31, 31/08/2013
Daum’dan Kocaman’a mesaj!

Bursaspor'un teknik direktörü Christoph Daum TRTSPOR'da yayınlanan Gökhan Telkenar ile  İşte Goool programına çok özel açıkalamar yaptı. Alman teknik adam, Trabzonsporlu Vokan Şen'den, yıllardır dargın olduğu Aykut Kocaman'a, genç yıldız Enes Ünal'dan, Pinto'nun takımdan gönderilecek haberlerine kadar merak edilen bütün konulara açıklık getirdi.

İşte Daum’un açıklamalarından satırbaşları…

– Öncelikle Başkanımız mükemmel bir insan. Yönetimdeki diğer arkadaşlarımız da Bursaspor'a çok güzel hizmet ediyor. Tesislerimiz çok iyi bütün oyuncularımız burada hem ferdi, hem de takım olarak başarılı ve azimli futbolcular. Aile gibi bir ortamda çalışıyoruz. Taraftarlarımız mükemmel. Kendi sahamızda onlarla birlikte kendimi çok güçlü hissediyorum. Bursaspor'un güçlü bir altyapısı var. Oradan çıkan iyi oyuncularımız olacak. Bursa halkına çok teşekkür ediyorum. Bana çok içten ve misafirperver davrandılar. Türkiye'yi çok seviyorum ve burada olduğum için mutluyum. Bursaspor'a gelmem sizin için sürpriz olabilir ama benim için hiç de sürpriz değildi.

Onların Türk futbolunda çok emekleri var, unutmamak lazım

– Türk futbolunda pozitif bir gelişmeler var. Mükemmel statlar , modern tesisler yapılıyor. Alt yapıların geçmiş zamana göre daha iyi olduğunu görüyorum. Dünya yıldızları bu ligde forma giyiyor. Süper lig Avrupa'da önemli bir konuma geldi. Çok iyi Tük hocalar var. Bir çoğu arkadaşım. Mustafa Denizli, Fatih Terim, Ertuğrul Sağlam , Şifo Mehmet, Şenol Günes benim için çok kaliteli hocalar. Türk futboluna emekleri büyüktür.

Yapılan transfer takımdaki oyuncudan daha kaliteli olmalı

– Ben ve yönetim, takıma katkı yapacak , güçlü isimleri transfer etmek istiyoruz. Mevcut kadroda olan arkadaşlarımızdan, mevcut futbolculardan daha iyi olması gerekiyor transfer edeceğimiz oyuncuların. Tabi transfer yaparken işin finans kısmı da önemli. Bunu da göz ardı etmemek gerekiyor.

Necati Ateş gelmeyecek, Pito'yu da bir yere göndermiyoruz

– Pinto'nun takımdan ayrılacagına dair çıkan haberler doğru değil. Onun gitmesiyle ilgili bir durum konuşulmadı. Pinto'nun gitmesi , Necati Ateş'in takıma gelmesiyle ilgili haberleri medyadan duyuyorum. Bizim çalışmalarımız , düşüncelerimiz Pinto'yu takımdan göndermek üzere değil. En iyi ve en formda Pinto'yu tekrar takıma kazandırmak üzerinde yoğunlaşıyor.

Enes Ünal takımın starı değil

– Enes (Ünal) idmanlarda çok iyi çalışıyor. İyi niyetli ve azimli bir çocuk. İleride üzerine koyarsa, çok iyi yerlere geleceğine eminim. Ona güveniyoruz. Aslında Enes'in Bursaspor kadrosunda olması, maçlara çıkması diğer genç oyuncular için de iyi bir örnektir. Galatasaray maçında iyi bir performans gösterdi. Ancak o gol pozisyonunda Batalla’nın katkısını unutmamak lazım. Enes daha 16 yasında bir çocuk. Takımdaki star Enes demek ve sadece ona yoğunlaşmak doğru değil. Ona ilk 11 de şans vermek bizim için hiç problem değil. Ayaklarını yere sağlam basarsa çok büyük bir kariyer onu bekliyor.

Volkan Şen, Trabzonspor'dan ayrılırsa burada oynayabilir

– Volkan (Şen) arkadaşımız Trabzonspor kulübünün malıdır. O yüzden şuan onun Bursaspor da olmasını konuşmak, bu konuda bir şey söylemek çok doğru olmaz. Ancak bu konuda bir değişiklik olursa ve kulüp ile yollar ayrılırsa, burada oynayabilir. Volkan Bursaspor'u yakından bilen bir futbolcu, biz de aynı şekilde Volkan'ı biliyoruz . Onun yaşadığı olayı tasvip etmiyoruz. Futbolda her şey pozitif olmalı. Biz seyircimize takım olarak iyi şeyler, pozitif şeyler sunacağız.

Beşiktaş ile Bursaspor arasındaki sürtüşme sportif yönden olmalı

– Ben Beşiktaş'ta çok severek çalıştım. Beşiktaş ile Bursaspor arasında yaşanan gerginliğin, sürtüşmenin çok eskiye dayandığını anlattılar bana. Ben teknik adam gözüyle baktığım zaman iki takım arasındaki sürtüşmenin sadece sportif açıdan olması gerektiğini düşünüyorum. Ben onları saygıyla karşılıyorum. ama aynı saygıyı onlardan da bekliyorum.

Aykut Kocaman ile bir görüşmemiz olacak ve el ele vereceğiz

– Aykut Kocaman ile aramda geçen kırgınlığı medya aracılığı ile değil bizzat kendisiyle konuşurum. Şunu söylemek istiyorum Aykut Hoca Fenerbahçe'nin başında çok iyi işler başardı. Avrupa da olsun, lig de olsun, kupayı aldıklarında olsun başarılı bir dönem geçirdi. Onu tebrik ediyorum ve bundan sonra çalıştıracağı takımda da başarılı olmasını istiyorum. Şu ana kadar birebir bir görüşmemiz olmadı. Ancak kulüp menajeri Hasan Çetinkaya vasıtasıyla bir görüşmemiz oldu. Ama Aykut hoca ile yakında yüzyüze bir görüşmemiz olacak ve birbirimze ellerimizi vereceğiz Önümüze bakacağız.

Ozan İpek'in yokluğu büyük bir kayıp

– Ozan İpek mükemmel bir futbolcu. Talihsiz bir sakatlık yasadı ve sonrasında ameliyat oldu. Sahalardan uzak kalacak olması, bizim için büyük bir kayıp. Tekrar geçmiş olsun dileklerimi sunmak istiyorum ve onu en kısa zamanda aramızda görmek istiyorum.

Fatih Terim ve Türk Milli Takımı'nı sonuna kadar desteklerim

– Fatih Terim hangi ülkenin milli takımının başına geçerse geçsin başarılı olacaktır. O bu işi çok iyi bilen, değerli bir hoca. Sadece Türkiye'de değil, Avrupa'da da ses getiren bir teknik adam. Hoca zaten Bursasporlu futbolcuları biliyor. Bursaspor'dan bir oyuncuyu milli takıma çağırmak isterse beni arayabilir onda numaram var. Onu ve Türk Milli Takımı'nı her zaman desteklerim..

Yayınlanma Tarihi:15:17,