SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bruma heyecanı

G.Saray dünya futbolunun geleceğine imza atacak Bruma ile anlaşmaya vardı, taraftar havalara zıpladı. Türkiye’deki 20 Yaş Altı Dünya Kupası’nda Portekizli, 4 maçta 5 gol atmıştı!

Güncellenme: 09:21, 31/08/2013
Bruma heyecanı

Cimbom’da transferin sonu yaklaşırken Bruma ile imza aşamasına gelinmesi sarı-kırmızılı camiayı sevince boğdu. Yaşlı kadrosu iş yapmasına rağmen ‘patlayıcı' oyuncu eksikliği çeken takımlarının turnayı gözünden vurması G.Saraylılar'ın sevincini katladı. Bruma, Türk futbolseverlere uzak biri değil. Yaz aylarında ülkemizde düzenlenen 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nda Bruma gözlerimizin pasını silmişti. Portekiz forması giyen 18 yaşındaki oyuncu 4 maçta 5 kez ağları sarsmayı başarmış ve turnuvanın en dikkat çekici isimlerinden biri olmuştu. Türk futbolunun kamburu olan 6+0+4 yabancı kuralı nedeniyle ligde belki kolay şans bulması beklenmeyen Bruma özellikle Devler Ligi'nde Terim'in en büyük kozlarından olacak.

Terim transfer döneminin başında yönetimden bir sol bek istemiş ancak kanatların aksaması üzerine fikir değiştirmişti.

İmparator'un isteğiyle harekete geçen sarı-kırmızılı yönetim Bruma için S.Lizbon ile anlaştı. Portekizli yıldız yarın İstanbul'da olacak.