SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bilic’i ağlatan hediye!

Aralarında para toplayan taraftarlar Hırvat hoca için yaptırdıkları 110. yıl armalı özel gitarı G.Antep maçı öncesi teslim etti. Gözyaşlarını tutamayan Bilic de “Şampiyon olunca bu gitarı çalacağım” dedi.

Güncellenme: 11:45, 01/09/2013
Bilic’i ağlatan hediye!

İlk kez AMK'nın duyurduğu bir jest dün gerçek oldu. Slaven Bilic'in kurduğu rock grubunda gitar çaldığını bilen 30 kadar Beşiktaşlı kendi aralarında para toplayarak yurt dışından bir şirkete özel bir gitar yaptırdı. Ve dün gitarın teslim edilme günüydü.

Yönetimden özel izin alan taraftarlar, Nevzat Demir Tesisleri'nde G.Antepspor maçı için kampta olan Bilic'e hediyeyi verdiler. 2.5 ayda imal edilen ön yüzünde Beşiktaş'ın 110. yıl logosu, arka yüzünde ise bu jesti yapan taraftarların isimlerinin yazıldığı siyah beyaz renklerdeki elektro gitar Bilic'i hem sevindirdi hem de duygulandırdı. Bilic, tercüman Halil Yazıcıoğlu aracılığıyla taraftarlarla bir süre sohbet etti. Hediye teslim edildikten sonra taraftarlarla hatıra fotoğrafı çektiren Bilic, “Hepinize çok teşekkür ediyorum. Başarılı olup kupayı alırsak bu gitarı çalacağım” diye konuşup şampiyon olunması halinde törende sahne alacağının sözünü verdi.

Slaven Bilic daha önce AMK'ya verdiği bir röportajda, “Henüz gitarı hak edecek bir şey yapmadım” demişti.

Semih KALKAN/AMKSPOR

TARAFTARIN SÖZÜ AĞLATTI

Hediye Bilic'e teslim edilirken bir taraftarın sözü Hırvat hocayı duygulandırdı. Taraftar, “Biz bu gitarı yaptırmayı siz Lokomotiv Moskova'ya gitmeden önce düşünmüştük. Siz Moskova'dan sonra Beşiktaş'a gelince hediye bu güne kaldı” demesi üzerine duygulanan Bilic'in gözleri yaşardı. Gözlerini silen Hırvat teknik adam taraftara teşekkür etti.

Fotoğraflar: Mehmet SOY

Yayınlanma Tarihi:17:24,