SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’un UEFA Avrupa Ligi’nde J Grubu’ndaki rakiplerinden Lazio’nun teknik direktörü Vladimir Petkovic, Trabzonspor’un fiziki açıdan iyi bir takım olduğunu ve çok ateşli bir taraftar grubunun bulunduğunu söyledi.

Bir dönem Türkiye’de de çalışan Petkovic, “Lazio Style” radyo kanalına, J Grubu’nda Trabzonspor, Legia ve Apollon takımlarıyla eşleşmelerini değerlendirdi.

Grubu değerlendirmenin zor olduğunu belirten Petkovic, “Trabzonspor da Legia Warsavia da değerli rakipler. Kolay olmayacak. Enteresan bir grup. Aynı şekilde Apollon Limassol da iyi bir performans göstermeye çalışacak” dedi.

50 yaşındaki deneyimli teknik adam, “Trabzonspor, fiziki açıdan çok güçlü bir takım. İki sene önce de iyi işler yaptılar. Ateşli bir taraftar grubu var. O atmosfer takımı sürüklüyor. Taraftarları çok kuvvetli ve gururlu, takımlarını çok önemsiyorlar” diye konuştu.

La Gazzetta dello Sport’un internet sitesinde kura çekimiyle ilgili haberde de Lazio’nun, “tehlikeli Türkler ve Polonyalılar arasına düştüğü” ifade edilen bir başlık atıldı.

Burak Yılmaz sorusu gülümsetti

Kulübünü, Monaco’daki kura çekiminde temsil eden Lazio Sportif Direktörü Igli Tare de İtalyan televizyonlarına yaptığı değerlendirmede, “Biz grubun favorisiyiz ama Trabzonspor’un da iki sene önceden UEFA Şampiyonlar Ligi tecrübesi var. Polonya futbolu gelişmekte. Ben takımımıza güveniyorum. Geçen iyi bir tecrübe yaptık, o da bize yardımcı olacaktır” ifadelerini kullandı.

Tare, TGCOM24 kanalının canlı yayınında Burak Yılmaz’ın büyük oyuncu olduğunu söylerken, transfere ilişkin sorulara cevap vermekten kaçınıp gülümsemekle yetindi.

Tare, Skysport kanalında yaptığı açıklamada ise transferde son günlerin yaşandığına dikkati çekerek her şeyin mümkün olduğunu kaydetti.