SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın 2003-04 ve 2004-05 sezonlarında maçlarını oynadığı stat, yaklaşık 8 yıl sonra Beşiktaş'a yar oldu. Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı dışında; Beşiktaş'ın önemli maçlarını oynayacağı Atatürk Olimpiyat Stadı için, “Beşiktaş taraftarı bu stadı dolduramaz” denmişti. Ancak siyah-beyazlı taraftarlar dün bu sözlere yine çok ağır yanıt verdi!

Siyah-beyazlı takımın Tromsö ile oynadığı karşılaşma, maçın ilk düdüğünün çaldığı anlarda 35 bin siyah-beyazlı tarafından takip ediliyordu. Dakikalar ilerledikçe taraftar sayısı arttı. İkinci yarı başladığında ise 60 bin 747 kişi Olimpiyat Stadı'nın tribündeki yerini aldı. Evet, belki 2003-04 sezonundaki Galatasaray-Fenerbahçe maçındaki rekor seyirciye ulaşılamadı ama Trabzonspor'a karşı 50 bin seyirciye oynayan Beşiktaş, böylece kendi rekorunu geliştirmiş oldu. Öte yandan maç öncesi kale arkası bilet alan taraftarların kapalı olarak tabir edilen tribüne geçmelerine güvenlik görevlileri izin vermedi.

530 GÜN SONRA İLK KEZ!

Beşiktaş, tam 530 gün sonra İstanbul'da taraftarının karşısında Avrupa kupası maçına çıktı. Siyah-beyazlılar, İstanbul'daki en son Avrupa kupası maçını 15 Mart 2012'de Atletico Madrid'e karşı oynamıştı. Dünkü maç Beşiktaş'ın Olimpiyat Stadı'nda da oynadığı ilk Avrupa kupası maçıydı.

DAKİKA 34 RİTÜELİ

Gezi Parkı gösterileri sırasında aktif rol oynayan Çarşı; misyonunu dünkü Trömsö maçında da sürdürdü. Tribünler, dakikalar İstanbul'un plakası olan 34'ü gösterdiğinde, “Her yer Taksim, her yer direniş” sloganını haykırarak ritüeli devam ettirdi…

Mustafa NACAR / AMK