SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Olimpiyat Beşiktaş’ın!

30 Ağustos 2013

2020 Olimpiyatları'nı kimin alacağı Eylül ayı içerisinde açıklanacak… Madrid mi, Tokyo mu yoksa İstanbul mu alacak bilmiyoruz… Ancak dün bir gerçek vardı; Olimpiyat'ı Beşiktaş aldı. Evet, yanlış okumadınız. Olimpiyat'ı Beşiktaş aldı. Hem de öyle 3-5 delegenin oyuyla değil, 60 bin taraftarın desteğiyle. Üzerine basa basa söylemek lazım; seyircinin değil taraftarının desteğiyle!

MAÇ başında belki 35 bin kadardılar ama ikinci devre başlarken sayıları 60 bini bulmuştu. Anlayacağınız başlarda biraz eksiktiler; İstanbul'un trafiği sağolsun! Ama çok bir şey kaybetmediler, takım da yoktu ilk yarıda ortalarda. Belki de UEFA'dan gelen “kuraya gelmeyin” kağıdı oyunculara da okunmuştu, “Gelecek sezon için oynayın” diyerek…

OZZIE YİNE BAŞROLDE

BİRAZ çekingen, biraz korkakça gittiler rakibin üzerine. Zaten rakip de Çanakkale Destanı'nı öğrenmiş olacak ki ilk dakikalarda “Çanakkale geçilmez” taktiğini uyguladı. SONRA devre oldu. Ne olduysa orada oldu zaten. Aynı Kayseri Erciyes'le oynanan lig maçında olduğu gibi Bilic oyuncularına sihirli iksiri içirmiş. Takım şaha kalktı 15 dakikalık ara sonrası. Tabii sihirli iksirin olmazsa olmaz ana maddesi Oğuzhan'ı da unutmak olmaz. Takıma bir hava kattı Ozzie. Orta sahaya hareket getirdi, atakları yönlendirmede Fernandes'e yardım etti. Sonra Fernandes'in ortasında Almeida uzak köşeyi iyi gördü, altın kafasıyla. Daha sonra da Ozzie çıktı sahneye yine “başrol dayanışmanın” dedi. Beşiktaş sevgisi BU gol hem saha içinde oynayan futbolcuları, hem de Bilic'i rahatlattı. Son dakikalarda gelen biraz korkutucu Tromsö atakları ise Beşiktaş taraftarı için normaldi. Çünkü onlar tırnak yemeye alışıklardı. Son düdük çaldığında ise herkeste buruk bir sevinç vardı. Tur geçilmiş ama devam edilemeyecekti. Ama olsun; zaten Beşiktaş sevgisi, tartı ile tartılmaz, para ile alınmaz, metre ile ölçülmez bir duygu değil miydi?

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek