SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beterin beteri vardı!

30 Ağustos 2013

Kayseri Erciyes maçının özellikle ikinci yarısında bu sezonki maksimum performansına ulaşan Beşiktaş'ın Tromsö gibi sıradan bir takım karşısında rüzgarı devam ettirmesi doğal bir beklentiydi. Ancak siyah-beyazlılar mücadelenin ilk yarısında hiçbir varlık gösteremedi. Çıkacak CAS kararının oluşturduğu olumsuz havanın futbolculara yansıması mı, yoksa rakibin futbol bilmezliği Beşiktaş'ı böylesine kötü oynamaya itiyordu, bilinmez. İlk maçı pozisyon üretemeden kazanan rakip, Olimpiyat Stadı'nda müthiş bir defansif eforla direniyordu. İlk 45'te hiçbir ofansif etkinlik ortaya koyamayan Beşiktaş'ta teknik direktör Bilic'in böylesine bir rakip önünde hem de kendi evinde ve mutlaka kazanması gereken bir karşılaşmada iki defansif orta saha Veli ve Atiba ile çıkması bir o kadar şaşırtıcı aynı zamanda da düşündürücüydü.

İkinci yarının başında durumun farkına varan Hırvat teknik adam Kara Kartal'ın en kreatif ismi Oğuzhan Özyakup'u alarak krizi çözdü. Rakip kaleye bilinçli bir şekilde gidemeyen siyah-beyazlılar, genç yıldızının etkisiyle adeta dirildi. ‘Net pozisyonları harcama ustası' Almeida'nın golünün ardından Oğuzhan kalitesini ortaya koyup, Kara Kartal'ı rahatlattı. Bilic'in artık Ozzie'yi görmesi, bu yeteneği kadroya monte etmek için bir formül bulmalı.

TARAFTARLAR NAZİRE YAPTI

90 dakika tur zaferiyle bitti. Ama CAS'ın Beşiktaş'ın Avrupa Kupaları'ndan 1 yıllık men cezası için onama kararı bu sabah resmiyet kazanacak. Siyah-beyaz-lılar, rakibini eleyemeseydi o zaman daha kötü bir senaryo yürürlüğe girecekti ve Beşiktaş'ın Avrupa Kupaları'nda iki sezonu heba olacaktı. Yani “Beterin beteri vardı” diyerek kendimizi avutuyoruz. Sonuçta Beşiktaş, futbolcuların kötü performansından dolayı Avrupa'da safdışı kalmadı. Bir önceki yönetimin 110 yıllık kulübün tarihine sürdüğü kara leke yüzünden bu durumlara düştü.

Bu arada Beşiktaş taraftarının şovu devam ediyor. Trabzonspor maçında 50 bin kişiyle Olimpiyat'ı dolduran siyah-beyazlılar, Tromsö önünde kendi rekorunu kırdı. Trabzon maçından sabaha karşı dönen Beşiktaş taraftarı tüm bu handikaplara rağmen artık kendisi için ‘Zulümpiyat'a dönüşen futbol ucubesinde 60 bini aşarak “Beşiktaş bu stadı dolduramaz” diyenlere nazire yapmaya devam ediyor…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek