SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş camiasında, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’nin (CAS), UEFA’nın verdiği bir yıl Avrupa kupalarından men cezasını onamasının üzüntüsü yaşanıyor.

Beşiktaş Kulübü’nden CAS’ın kararıyla ilgili yapılan açıklamada, “Rakibi Tromsö karşısında Şerefiyle oynayıp Hakkıyla kazanan ve tur atlayan profesyonel futbol takımımızın, CAS tarafından iletilen karar neticesinde 2013-2014 sezonunda UEFA Avrupa Ligi’ne katılamayacak olması camiamızı derinden üzmüştür” denildi.

Kararla ilgili yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Bu karar; yönetim kurulumuzun, teknik ve idari kadromuzun, futbolcularımızın ve takımımızın arkasındaki itici güç muhteşem taraftarımızın emeklerinin heba olması anlamını taşıdığından üzüntümüzü bir kat daha arttırmıştır. Camiamızı maddi olduğu kadar manevi olarak da ağır bir bedel ödemek zorunda bırakan bu kararla, büyük camialarda görev üstlenen kişilerin, görevleri sürecince ne derece hassas ve dikkatli davranmaları gerektiğinin önemi daha da iyi anlaşılmaktadır. Kulübümüzün 110 yıldır olduğu gibi bundan sonra da faaliyet gösterdiği her branşta, Şerefiyle ve Hakkıyla mücadelesini sürdürüp layık olduğu başarılara imza atacak olması tek tesellimizdir.”

Yayınlanma Tarihi:16:32,