SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe'de sular durulmak bilmiyor, “3 Temmuz'dan beri…” diye başlayan cümlelerin ardı arkası kesilmiyor. Ve şimdi yumurta bir kez daha kapıya dayandı. Sarı-lacivetli kulübün uzun süredir yurtdışında verdiği hukuk mücadelesinde CAS noktayı koydu. UEFA'nın Disiplin Kurulu'nun 2+1 yıllık cezasının artı 1'lik bölümünü Tahkim kaldırmıştı. F.Bahçe, 2 yıla da itiraz etti ve hem Şampiyonlar Ligi'ne katıldı hem de konuyu CAS'a taşıdı. Ancak Kanarya, CAS'tan umduğunu bulamadı. 2 günlük savunmaya rağmen CAS, UEFA'nın verdiği cezayı aynen onadı. Bu şok karar üzerine gözler bir kez daha F.Bahçe Yönetimi'ne çevrildi. Birkaç kurmayıyla buluşan Aziz Yıldırım sandığa gitme kararı aldı. Şimdi herkes birbirine aynı soruyu yöneltiyor: Peki şimdi ne olacak?

98'DEN BERİ BAŞKAN

Tarihler 15 Şubat 1998'i gösterirken F.Bahçe başkanlığına seçilen Aziz Yıldırım'ın yeni kongrede aday olmayacağı da sarı-lacivertli kulislerde kulaktan kulağa yayıldı. Böylelikle 15 yıldır Kanarya'nın başında olan Aziz Yıldırım resmen bitecek ve F.Bahçe yeni kongresinde yeni başkanını seçecek. Camia da gözünü kulağını artık bu seçime çevirdi.

İŞTE ADAYLAR VE ŞANSLARI

ALİ KOÇ %50

F.Bahçe camiasının belki de şu an en sevdiği isim. Hem kongre üyeleri ile hem de taraftarla arası çok iyi. Koç Ailesi de daha önce karşı çıkmasına rağmen artık Ali Koç'un başkanlık koltuğuna oturmasına izin veriyor.

NİHAT ÖZDEMİR %40

Aziz Yıldırım'dan sonraki zorlu dönemde camiaya hakim olabilecek tecrübede bir isim. Siyasetle yakın ilişkileri de F.Bahçe'yi düzlüğe çabuk çıkarması için önemli bir şans. Ancak taraftar arasında reytingi düşük.

FERİT ŞAHENK %10

Yöneticilik tecrübesi olmaması nedeniyle şansı en az aday olarak göze çarpıyor. Zaten başkanlık için şu an bir isteği yok. Ancak camianın ileri gelenleri onu sıcak koltuğa itiyor. Kongreden oy toplaması zor.

Yayınlanma Tarihi:13:10,