SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye’yi Avrupa’da temsil eden Beşiktaş, bugün 2-1’in rövanşında Tromsö ile karşı karşıya geliyor. Siyah-beyazlılar için büyük önem taşıyan bu zorlu mücadele saat 20.30’da başlıyor. Kritik 90 dakikaya Atatürk Olimpiyat Stadı ev sahipliği yapacak. Mücadeleyi D-Smart naklen ekranlara getirecek. Kritik sınav öncesinde Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic’in Kayseri Erciyesspor'u 4-2 deviren takımı bozmayacağı konuşuluyor. . Kayseri Erciyesspor maçında sağ baldırına darbe alan Gökhan’ın durumunun iyi olduğu kaydedildi.

ESCUDE YİNE İLK 11’DE 

Ayrıca Erciyes mücadelesinin son 10 dakikasında forma giymesine rağmen skora etki eden Oğuzhan’ın da formaya yakın olduğu bildirildi. Defansta Escude ile Sivok ikilisinin bozulmayacağı ve bugün sahada olacağı gelen haberler arasında…

BIR MACTAN DAHA FAZLASI

Daha sezonun başı, ancak Beşiktaş bugün belki de iki yılını etkileyecek bir kader maçına çıkacak. UEFA’nın ‘Avrupa’dan men’ cezasını Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne götüren siyah-beyazlılar, bu konudaki kararı yarın CAS’tan alacak. Ancak bu karar kadar önemli bir mücadele, bugün sahada verilecek. Norveç’te sahadan 2-1’lik yenilgiyle ayrılan Beşiktaş, bugün UEFA Avrupa Ligi’nde Tromsö’yü ağırlayacak. Kara Kartallar’a CAS’tan gelebilecek olumsuz kararda, turu atlaması halinde bu sezon Avrupa’dan ayrı kalacak. Ancak Beşiktaş, Tromsö’ye elenirse bu sene sportif açıdan başarısız sayılacak, ayrıca gelecek sezonki Avrupa bileti de ceza sebebiyle elinden alınacak.

Geçtiğimiz sezon da finansal fair-play ilkelerine uymadığı sebebiyle Avrupa’dan men edilen Kara Kartallar’ın hasreti neredeyse 3 seneyi bulacak. Tüm olasılıkları gözönünde bulunduran Beşiktaş, bu nedenle Tromsö rövanşına büyük önem veriyor. CAS'tan Fener'in aleyhine çıkan haber de Kartal'ı ürkütüyor.