SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fenerbahçe’ye 50 bin lira para cezası verdi.

Yapılan açıklamada, Fenerbahçe’ye, Spor Toto Süper Lig’in ikinci haftasındaki Eskişehirspor maçında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle 40 bin lira, sarı-lacivertli takımın TFF tarafından belirlenen pankartla sahaya çıkılmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle de 10 bin lira para cezası verildiği kaydedildi.

Spor Toto Süper Lig’deki Gaziantepspor-Medical Park Antalyaspor maçında hakeme yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle Gaziantepspor Teknik Direktörü Bülent Uygun’a 1 maç men ve 13 bin lira para cezası, Gaziantepsporlu futbolcu Serdar Özbayraktar’a ise rakip takım sporcusuna yönelik şiddetli hareketi gerekçesiyle 1 maç men ve 4.350 lira para cezası uygulandığı duyuruldu.

Aynı müsabakada, Medical Park Antalyasporlu futbolcu İsmail Aissati’ye de rakip takım taraftarlarına yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 maç men ve 13 bin lira para cezası verildi.

Öte yandan, Spor Toto Süper Lig’deki Elazığspor-Kardemir Karabükspor karşılaşmasında, TFF tarafından belirlenen pankartla sahaya çıkılmamasından dolayı her iki takıma da 10’ar bin lira para cezası uygulandı.

DİĞER CEZALAR

PFDK’nın görüştüğü disiplin ihlali dosyalarında verdiği diğer cezalar ise şöyle:

120 gün hak mahrumiyeti: İsmail Türk (Fethiyespor idarecisi).

2 maç seyircisiz oynama: Fethiyespor.

2 maç: Nikola Mikic (Manisaspor).

25000 lira: İsmail Türk (Fethiyespor idarecisi).

18000 lira: Fethiyespor.

6000 lira: Kahramanmaraşspor.

4400 lira: Nikola Mikic (Manisaspor).