SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kardemir Karabükspor, Spor Toto Süper Lig’in 3’üncü haftasında sahasında Gençlerbirliği ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü.

Çamlık Spor Tesisleri’nde, teknik direktör Tolunay Kafkas yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanda kırmızı-mavili futbolcular, ısınma hareketlerinin ardından teknik bir çalışma gerçekleştirdi. Yaklaşık 2 saat süren ve ilk 15 dakikası basına açık olan antrenmanda, sakat olan Erdem Özgenç ise hafif koşu yaptı.

Kardemir Karabükspor ile bugün 2 yılık sözleşme imzalayan ve ilk antrenmanına çıkan Norveçli Morten Gamst Pedersen, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Türkiye’deki ilk maceram olacak. Beni istediklerini öğrendiğimde çok sevindim. Bu, beni çok mutlu etti. Umarım elimden gelenin en iyisini yapıp, takıma aşırı seviyede katkı sağlarım” dedi.

Türk insanının çok cana yakın olduğunun altını çizen Pedersen, “Hocam bana 1 dakika, 10 dakika veya 20 dakika süre versin elimden gelenin en iyisini yaparım. Tolunay hocanın beni çok istediğini biliyorum. Uzun yıllar İngiltere’de top oynadım. Fakat yeni bir maceraya atılmak istedim. O sebeple burayı tercih ettim” diye konuştu.

Kardemir Karabükspor, Gençlerbirliği maçının hazırlıklarını yarın yapacağı antrenmanla sürdürecek.