SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Pedersen Karabük’te!

Pedersen Karabük’te!

Daha önce Tugay ve Kazım ile birlikte İngiliz ekibinde forma giyen 31 yaşındaki yıldız, kulübüyle yaşadığı anlaşmazlığı giderip, imzayı attı.

Artık yıldız oyuncuların durağı olmaya başlayan Türkiye, Karabük sayesinde bir yıldızla daha tanışacak: Morten Gamst Pedersen. 9 yıldır Blackburn Rovers'ta başarıyla forma giyen 31 yaşındaki Norveçli oyuncuda mutlu sona ulaşan Karabük, yıldızına bugün kavuşuyor. Daha önce İngiliz ekibinde Tugay Kerimoğlu ve Kazım Kazım'la birlikte forma giyen başarılı sol kanat oyuncusu attığı frikikler ve top tekniği ile dikkat çeken bir isim. İngiliz ekibiyle arasındaki küçük pürüzleri gideren Norveçli sonunda bekleyişe son verdi.

TÜRKİYE’YE GELDİM!

Championship'te mücadele eden Blackburn Rovers tarafından U21 takımına gönderilen Pedersen, A Takım'ın 5-2 kazandığı Barnsley maçında taraftarlara veda etti. Geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye geldiğini The Telegraph Gazetesi'ne itiraf eden başarılı oyuncu, “Bunu kesinlikle saklamıyorum. İngiltere'ye veda etmeye ve ufak pürüzleri çözmeye geldim. Orada çok güzel bir ortam vardı. Blackburn'e veda etmek benim için kolay olmayacak. Yeni bir kültüre adapte olmaya hazırlanıyorum” dedi. Norveçli yıldız bugün Karabük'e gelerek çalışmalara başlayacak,

Safa Can KONUKSEVER / AMK