SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

VAY arkadaş… Ne başkandı ama? Tesis yaptı, stat yaptı, yol yaptı, bina yaptı. Şimdilerde kaybetmek üzerine yaptığı binaya her hafta yeni kat çıkıyor. Ben ömrü hayatımda bu kadar çok kaybeden bir insan görmedim. Ve kaybettikçe hırslanan, kaybettikçe daha fazla kaybeden bir kişi Aziz Yıldırım.

G.SARAY'A kaybedilen 8 şampiyonluğu, son maçlarda verilen 3 şampiyonluğu, Süper Kupaları, falanı filanı geçtim. Düşünün. 3 Temmuz sürecinden itibaren kaç kez kaybetti? Önce mahkemede kaybetti. Sonra usanmadı UEFA'da kaybetti. O da yetmedi UEFA Tahkim Kurulu'nda kaybetti. Ama ‘Ben bunla tatmin olmam, uluslararası rezil olacağım' diyerek en son gitti dünyanın zirvesi CAS'ta da kaybetti. Şimdi de sırada İsviçre Federal Mahkemeleri var…

CAS: Cemaat Acil Servisi!

VE koskoca adam elinde dosyalar, gazete kupürleri, oradan oraya, o ülkeden diğerine uçtu, peşine 10'larca insanı taktı, umut tacirliği yaptı. Kimi onla gitti diye kulübünden paparayı yedi, kimi koskoca şirketlerini bırakıp UEFA ve CAS'taki yetkililere dert anlatmaya çalıştı. Neden? Aziz Yıldırım'ın ‘Bu sefer haklı olduğumuzu anlayacaklar' cümlesinden sebep. YAHU sen haklısın da kimse anlamıyor mu? Mahkeme de sana operasyon yapıyor, UEFA da, işi gücü bırakmış F.Bahçe'yi ele geçirmeye çalışan CAS da. Hatta CAS'ın açılımı da Cemaat Acil Servisi'ymiş. İnanmıyorsunuz ama başkan Aziz Yıldırım yakın zamanda CAS'ın da belirli bir kesim tarafından manipüle edildiği söyler, tüm olayın F.Bahçe'yi ele geçirmeye çalışmak olduğunu söyler. Piyasada dolaşan müritleri de yine ‘Darağcında olsak bile son sözümüz F.Bahçe' naralarıyla verir gazı.

UEFA çatırdadı değil mi?

HATIRLAYIN rica ediyorum. Aziz Yıldırım değil miydi, Disiplin Kurulu dosyayı yürürlüğe koyduğunda ‘UEFA çatırdayacak' diyen. CAS'a kadar Avrupa izni çıktığında canlı yayına ceketsiz, kravatsız, sunucusuz çıkıp ‘Bu haberi ben vereceğim' havasını atarak ‘F.Bahçe bu sene sonuna kadar Avrupa'da olacak diyen' Yıldırım'dan başkası mıydı? Bu kadar bilinçsizlik, bu kadar havaya gaz, bu kadar içi boş tehdit koskoca F.Bahçe Başkanı'na yakışır mı?

EZELİ rakibin G.Saray'ın başkanı Ünal Aysal senin için ‘O zatı muhatap almıyoruz' diyecek, hem de defalarca. Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu çıkacak, ‘Emek hırsızı, şerefsizler' diyecek, sen sus-pus oturacaksın. Eğer o koltukta oturuyorsan ya bu lafları söyletmeyeceksin, ya da çekip gideceksin. Bunun ortası yok. O koltuğun ağırlığını bu kadar düşüremezsin.

Keşke böyle olmasaydı

EĞER ki, bundan 5 sene önce görevi bıraksaydın, Kadıköy'ün ağası olarak geziyordun sokaklarda sayın başkan. Geceleri hangi evin kapısını çalsan herkes kapısını açar, evinde ağırlardı seni. Ama şimdi, en ılımlı yanınla bile çekilip gitsen, F.Bahçeli sana metrobüste yerini bile vermez başkan. Keşke işi buralara kadar getirmeseydin. Keşke…