SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanya Süper Kupası Finali’nde 1-1’lik ilk maçın rövanş mücadelesinden gol sesi çıkmadı. Mücadeleye Barcelona karşısında çok hızlı ve atak bir futbolla başlayan Atletico Madrid, girdiği bir çok pozisyonda sonuca ulaşamadı. Karşılaşmaya ilk 11’de başlayan Milli yıldızımız Arda Turan oyunda kaldığı süre boyunca çok etkili bir futbol sergiledi.

Barcelona’da ilk yarı ya tutuk başlayan Messi ve Neymar ikilisi üzerlerinde Atletico Madridli oyuncuların kurduğu müthiş baskı maç boyunca zorda olsa bu ikiliyi durdumayı başardı. Neymar’ın Barcelona gelişinden bu yana dünya yıldızı Messi ile ilk defa bir maçta 11’de oynama şansı yakaladı.

Atletico Madrid adına etkili futbol sergileyen Arda Turan 72 dakika boyunca oyunda kaldı. Karşılaşmanın 82. dakikasında Filipe Luis topsuz alanda Neymar’a yaptığı faul yüzünden maçın hakemi tarafından kırmızı kart ile cezalandırıldı.

Kalan dakikaları 10 kişi oynayan Atletico Madrid karşısında Barcelona 88. dakikada penaltı kazandı. Penaltı vuruşunda topun başına geçen Messi, topu direğe nişanlayınca Barcelona öne geçme şansını değerlendiremedi.

Karşılaşmanın 90. dakikasında David Fernandez Borbalan yedek kulübesinde oturan Arda Turan’a kırtmızı kart gösterdi. 91’de ise sahaya giren bir seyircinin ardından mücadele kısa bir süreliğine durdu.

Kalan dakikalarda skor değişmedi ve mücadele 0-0 sona erdi. Bu skorla Barcelona İspanya Süper Kupasının sahibi oldu.

 

Yayınlanma Tarihi:02:03,