SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bruma Galatasaray’da

Sporting Lizbon ile masaya oturan Aslan, Portekiz ekibini sonunda 10 milyon euroya ikna etti. 18’lik Bruma da 5 yıllık sözleşmeye ‘Evet’ dedi. Transfer kesin olarak bitti...

Güncellenme: 00:27, 30/08/2013
Bruma Galatasaray’da

Selçuk, Hamit, Burak, Amrabat, Sneijder, Drogba ve Chedjou… Bu yedi oyuncunun Galatasaraylı ve dünya yıldızı olmaları dışında bir ortak özelliği daha var: Sarı-kırmızılı takımın gündemine parçalı formayı giymeden çok çok önce girmeleri ve yılan hikayesine dönen transferlerinin er ya da geç mutlu sonla bitmesi! İşte bu listeye dün bir isim daha eklendi: Bruma!

CHELSEA PES ETTİ!

Kulübü Sporting Lizbon ile mahkemelik olan Bruma, avukatı Bebiano Gomes aracılığıyla Tahkim Kurulu'na başvurmuştu ve serbest kalmak istemişti. Ancak Portekizli yetkililer Bruma'nın bu isteğini reddetti ve oyuncuya bonservisini vermedi.

Sportting Lizbon'a geri dönmeyeceğini açıklayan 18 yaşındaki Portekizli yıldıza Galatasaray ve Chelsea talipti. İngilizler pes etti, sarı-kırmızılılar Bruma'dan vazgeçmedi ve bu transfer bitti.

10 MİLYON EURO

Sporting Lizbon ile 10 milyon euroya el sıkışan Galatasaray, genç oyuncuyla da 5 yıllık sözleşme imzaladı. Resmi açıklama an meselesi.

En kısa zamanda İstanbul'a gelmesi beklenen Bruma artık sarı-kırmızılı formayı giyecek. Ülkesinde ‘geleceğin Ronaldo'su' olarak gösterilen Portekizli hücum oyuncusu, Türkiye'de düzenlenen U-20 Dünya Kupası'nda attığı 5 golle Fatih Terim'in gözüne girmişti.

Bahadır ÇOKİŞLER / AMK

 

Yayınlanma Tarihi:22:22,