SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AMK Spor yine farkını ortaya koydu ve CAS'ın kritik kararını açıkladığı gün UEFA'nın en önemli iki ismiyle röportaj yapmayı başardı. Monaco'da bulunan Meridien Otel'de öğle yemeğinden sonra konuşma fırsatı bulduğumuz UEFA Başkanı Michel Platini ve UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino, F.Bahçe'ye verilen cezanın CAS tarafından onanması ve bundan sonraki süreçle ilgili AMK'dan Yasin Yıldırım'a özel açıklamalar yaptı. İşte ikilinin cümleleri:

PLATINI: “Biz kararımızı verdik. Arkasından CAS onayladı. Ama bu kararların hepsi Türkiye'de savcıların ve mahkemenin verdiği kararlarla beraber verildi. Eldeki deliller çok büyük şüpheler ve bağlantılar gösteriyordu. Bu konuda karar verdik. Biz eğer maç bağlamaya, başka yollara sapmaya izin verirsek futbolu yönetemeyiz. Her şey yazılı bir şekilde bizim kurallarımızda belirtiliyor.

‘YERİNE TÜRK TAKIMI ALINMASI BİRAZ ZOR'

PLATINI; bugün yapılacak ve F.Bahçe'nin yerine kimin Avrupa Ligi'ne katılacağı konusunda da bilgi verdi: “Platini: Yarın (bugün) UEFA'NIN acil durum komitesi toplanacak. Kimin gireceğine karar verecek. Bunun bir Türk takımı olacağını sanmıyorum. Fakat yine de durum net değil.”

‘PATRON ONLAR'

TFF kendi kararını verdi, bizim TFF'ye dönüp bu kararlarınızı tekrar gözden geçirin dememiz uygun değil. Çünkü ben onların patronu değilim, gerçeği söylemek gerekirse 53 federasyon bizim gerçek patronumuz.”

INFANTINO: “TFF'nin daha büyük bir cesaretle gözden geçireceğini tahmin ediyorum. Çünkü kararlar arasında ciddi farklar olduğu ortada. Bu konuda TFF'ye baskı yapmamız mümkün değil. Onlar kendi vicdanlarıyla hareket edeceklerdir.”

Yasin YILDIRIM/AMK

Yayınlanma Tarihi:11:00,