SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Volkan’da görüşler ayrıldı!

Futbolseverler, Volkan’a edilen küfürlerin ahlak ve terbiyeden uzak olduğu konusunda birleşti. Ancak profesyonel bir futbolcunun, bu çirkin tepkilere rağmen maça devam etmesi gerektiği de vurgulandı.

Güncellenme: 15:22, 28/08/2013
Volkan’da görüşler ayrıldı!

Önceki gün oynanan Trabzonspor-Çaykur Rizespor karşılaşmasında, futbol sahalarında daha önce görülmemiş bir olaya tanık olduk. Maçın 43. dakikasında, tribünlerden duyduğu küfürler üzerine birkaç taraftarla polemiğe giren Volkan Şen, bir anda duygusal açıdan patlama yaşadı. Gözyaşlarını tutamayan Volkan, takım arkadaşları, rakip futbolcular ve hatta hakem Bülent Yıldırım'ın çabalarına rağmen ikna olmadı. Yetenekli oyuncu sahayı terk ederken, Trabzonspor Teknik Direktörü Akçay apar topar oyuncu değiştirmek zorunda kaldı. Maçın önüne geçen bu olay, kamuoyunda büyük yankı yarattı.

ESAS İŞİNİ UNUTMASIN

‘Volkan Şen olayı', hala çeşitli platformlarda tartışılıyor ve birçok futbolseverin, hemen hemen aynı görüşte olduğu görülüyor. Taraftarlar, Volkan'a edilen küfürlerin ahlak ve terbiyeden uzak olduğu konusunda birleşiyor. Söz konusu kişiler hakkında hukuki işlem başlatılması gerektiği savunuluyor. Fakat profesyonel bir futbolcunun, bu tür çirkin tepkilere rağmen maça devam etmesi gerektiği de vurgulanıyor. Futbolcunun asli görevinin, sahada ter dökmek ve her koşulda işine bakmak olduğu ifade ediliyor.

Yayınlanma Tarihi:12:01,