SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Devler Ligi'nden elenmek Fenerbahçe için dünyanın sonu değildi. Üstelik rakip Arsenal…

Ülke olarak turnuvaların gediklisi değiliz; milli takımımız dahil. Ama bazı gelenekler var. Neredeyse son 10 yılda değişmeyen. Transferin son dakikaya kalması, futbolcunun adapte olamaması ya da elendikten sonra gelmesi gibi. Yıllardır bu sorunu aşamadı Fenerbahçe.

Tesadüf bu, Fenerbahçe bu sorunu yaşamadığı tek transfer döneminde 3 Temmuz'a tosladı.

Emenike takımın en önemli silahı. Ama hala üzerinde ‘loading' işareti var. Bir yarısı sanki hala Moskova'da gibi duruyor. O bildiğimiz Emenike değil. Emenike demişken; dün 12. dakikada gelişen ilk tehlike ‘acaba mi?' dedirtti. Arsenal'in oynamaya izin verir gibi durduğu ilk 20 dakika içinde. Golden sonra Emenike'nin Schenzy'e takılan pozisyonu ve sonrasında ofsayt de olsa içeri girmek istemeyen top can sıkıcıydı.

Ramsey-Wilshere-Cazorla'dan oluşan Arsenal orta sahasına Fenerbahçe, Meireles-Alper-Holmen üçlüsü gibi dinamik bir orta saha üçlüsüyle karşı koyabilseydi daha renkli olabilirdi. (Holmen derhal takıma katılmalı)

Lanetli golcü Ramsey'in adını duyurmak için her Şampiyonlar Ligi organizasyonunda Fenerbahçe'yi seçmesi de hayret uyandırdı. Bu kez 2 gol attı Ramsey ve 24 saat tüm dünya tehlikede!

Bu karşılaşmadan sonra bir kez daha anladık birbirimizi yemekten Avrupa'ya gözümüzün ne kadar kapalı olduğunu. Karşılaştığımız ilk kalburüstü Avrupa takımı karşısında dizlerimizin üstüne çöktük bir kez daha.

Yanal ve öğrencileri Salzburg ve Arsenal ile oynadığı kısa Şampiyonlar Ligi macerasından sonra evine dönecek; yani Avrupa Ligi'ne. Tabi Fenerbahçe verdiği hukuk mücadelesinden yaCASını kurtarabilirse!

Yayınlanma Tarihi:08:40,