SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe’nin efsane başkanlarından Aziz Yıldırım, CAS’ın UEFA’nın verdiği kararı onamasının ardından gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. Aktüel dergisine açıklamalarda bulunan efsane başkan, sarı-lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım’ın artık koltuğu bırakması gerektiğini söyledi.

“Fenerbahçe ile ilgili verilen bu karadan dolayı hem öfkeli hem üzüntülüyüm. Fenerbahçe kulübünün 3 Temmuz’dan bu yana yaşadığı süreç artık sona ermiştir. Aziz Yıldırım artık bırakmalı” ifadelerini kullanan Şen, Aziz Yıldırım’la başkanlığı bırakmasıyla ilgili olarak konuştuğunu da söyledi.

Ali Şen’in açıklamaları şöyle:

“Artık yapacak bir şey yok. Avrupa Ligi’ne devam etme şansımız yarınki alınan kararla belli olacak. Önümüzdeki yıl Avrupa Kupalarını elde ederse ki edeceğini düşünüyorum ona göre bir yol izlenir. Aziz Yıldırım’ın acil genel kurulu toplaması gerekiyor. 3 Temmuz süreci sona erdi artık çalacak kapı kalmadı. Yeni nesile şans vermek gerekiyor. UEFA disiplin kurulunun kararını bekliyoruz. Eğer Yıldırım, beraat eder ve Yargıtay kararı bozarsa devam etsin. Yoksa koltuğu bıraksın. Fenerbahçe camiasında çok değerli isimler. Bu taraftarın morali bozukken futbolcuların yüzü nasıl gülsün? Nasıl motive olup maç kazansınlar. Bu süreçten herkes kadar futbolcular da etkileniyor. Fenerbahçe’de futbolcuların sağlıklı oynayamamasının motivasyonla ilgisi var. Bu süreç onları etkiledi. Umarım her şey yoluna bir an önce girer.”

 

Yayınlanma Tarihi:13:14,