SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Drogba’dan flaş açıklama

Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Didier Drogba dünyaca ünlü Sports Ilustrated dergisine konuştu. Fildişili oyuncu geleceğiyle ilgili çok önemli açıklamalar yaptı

Güncellenme: 19:23, 28/08/2013
Drogba’dan flaş açıklama

Didier Drogba’dan geleceğiyle ilgili önemli açıklamalar… Geçen sezon devre arasında Çin’in Şangay Shenhua takımından transfer edilen Fildişili yıldız, dünyaca ünlü Sports Illustrated dergisinin tanınmış muhabiri Grant Wahl’a konuştu. Galatasaray ile 2014 yılına kadar sözleşmesi bulunan Fildişili oyuncu bir gün Amerika’da (MLS) forma giyebileceğini söyledi. Drogba, “Eğer böyle birşey gerçekleşirse çok ilginç olur. Amerika’da futbol çok gelişiyor. Burada çok önemli takımlar ve futbolcular var. Thierry Henry hala oynuyor, Beckham oynadı. MLS her geçen gün daha yarışmacı bir kimliğe bürünüyor. Ben de takip ediyorum.  Şu an sadece Galatasaray’ın başarısı için odaklanmış durumdayım. Ama eğer bir gün fırsat doğarsa tabiki Amerika Futbol Ligi’nde (MLS) forma giyebilirim. Neden olmasın?” dedi.

Drogba, Galatasaray ile ilgili de “Burada çok mutluyum. Galatasaray’ın teklifi benim Avrupa futboluna dönüp bir şeyler yapabileceğimi göstermem için büyük fırsattı. Bunu siz de biliyorsunuz (gülerek). Yaş bence önemli değildir, sadece sayılardan ibarettir. Her şey sizin sizin kalitenize bağlıdır. Kendinizi nasıl hissettiğiniz gerçeği belirler. Şu an kendimi çok iyi hissediyorum. Birçok insana tuhaf gelebilir ama fiziksel açıdan geçen sezondan daha iyi olduğumu düşünüyorum. Üç sezon daha bu seviyede oynarım. Kendime bir limit koymuyorum. Şimdilik devam ediyorum. Ama tabi ki bırakacağım ve durmam gereken zamanı da biliyorum” diye konuştu.

Sarı-kırmızılı ekipteki planları hakkında da açıklama yapan Fildişili golcü, “Birçok kulvarda yarışıyoruz. İlk olarak iki sezondur olduğu gibi ligi yeniden kazanmak istiyoruz. Eğer bunu başarırsak 20. şampiyonluğumuz olacak ve bu büyük bir başarı olacak. Bu başarının ve kulüp tarihinin bir parçası olmak çok hoş. Ayrıca Şampiyonlar Ligi var. Geçen sezondan daha ileri bir safhaya gidebileceğimizi umuyorum. Kendime hep büyük hedefler koydum ve bunun altından kalkabilecek güce sahibim. Galatasaray ile bir yıllık daha kontratım var. Kulüp benden, ben de kulüpten memnunum. Ama ne olacağını göreceğiz. İyi bir sezon geçirmek istiyorum. Umarım Çin’de yaşadığım gibi işler kötü gitmez” ifadesini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:18:53,