SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arsenal Menajeri Arsene Wenger, Fenerbahçe karşısında genel olarak ikinci yarıda oyuna hakim olduklarını ifade ederek, “Belki çok heyecanlı değildi ancak yapmamız gerekeni yaptık ve toplamda 5 gol attık. Şu anda gruplara kalmış durumdayız” dedi.

Bu akşam bir bedel ödediklerini ve Podolski’nin sakatlandığını belirten Fransız teknik adam, Alman golcünün yaklaşık 3 hafta sahalardan uzak kalacağını bildirdi.

Wenger, Ramsey ve Wilshere’in sakatlıklarıyla ilgili sorular üzerine, bu futbolcuların durumunu tam olarak bilmediğini söyledi.

Deneyimli teknik adam, 2 gol atan Ramsey’in performansıyla ilgili soruya, “İkinci golünü gerkçekten beğendim. Bir yıl önce belki bu golü atamayabilirdi. Kendisini her hafta geliştiriyor. Geçen yıl birçok kişi onu eleştiriyordu” yanıtını verdi.

Wenger, üst üste 16. kez Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etmeleriyle ilgili olarak da “Yüksek seviyede, en zor olan şeyin tutarlılık ve başarı olduğunu düşünüyorum. Avrupa’ya baktığınızda bunu sadece 3 kulüp başardı ama yeterli olmadığını kabul ediyorum. Daha da ötesini başarmak istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.