SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Tahkim Kurulu’nun verdiği 2 yıl men kararının CAS tarafından da onanmasının ardından Bursaspor harekete geçti. Yeşil-beyazlı ekibin internet sitesinden yapılan açıklamada, kulübün CAS nezdinde harekete geçtiği belirtildi.

Bursaspor’dan yapılan açıklama şöyle:

Fenerbahçe Spor Kulübü, UEFA Tahkim Kurulunun vermiş olduğu UEFA kupalarından 2 yıl men cezası kararına karşı CAS nezdinde dava açmıştır.  Kulübümüz, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün açmış olduğu dava ile ilgili derhal CAS nezdinde müdahale talebinde bulunmuştur. Bu müdahale talebimiz davanın bitimindeki sonuçlardan Kulübümüzün de etkileneceği gerekçesi ile CAS tarafından reddedilmiştir.  Bu red kararı ve gerekçesi üzerine Kulübümüz tarafından derhal; 16.08.2013 tarihinde UEFA Genel Sekreterliği’ne yazılı başvuruda bulunulmuştur. CAS tarafından UEFA Tahkim Kurulu kararının onanması halinde Kulübümüzün Avrupa kupalarına katılması talep edilmiştir.

CAS tarafından 28.08.2013 tarihinde Fenerbahçe hakkındaki UEFA Tahkim Kurulu Kararı onanmıştır.

UEFA tarafından 29 Ağustos 2013 tarihinde öğleden sonra yapılacak olan toplantıda UEFA kupalarına katılacak olan takımlarla ilgili gerekli kararların alınacağı duyurulmuştur.

Kulübümüzün, UEFA kupalarına katılımı konusunda ayrıca Beşiktaş ile ilgili olarak da, CAS tarafından 30 Ağustos 2013 tarihinde duyurulacağı açıklanan karar da önem taşımaktadır.

Bursaspor Kulübü olarak hukuki süreci yakından dikkat ve özenle takip ettiğimizi kamuoyunun  bilgilerine saygı ile sunarız

Yayınlanma Tarihi:15:47,