SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Burak Yılmaz attığı gollerle Galatasaray'ı sırtlıyor ve Avrupa'nın devlerinin gündeminden düşmüyor. Transfer döneminin başında Napoli ve Fiorentina'nın ilgilendiği Burak için bir başka İtalyan ekibi Lazio devreye girdi ve sarı-kırmızılı kulübe resmi teklifini iletti. Galatasaray Yönetimi de somut adımı attı ve Sportif Koordinatör Bülent Tulun'u Lazio ile görüşmesi için dün İtalya'ya yolladı.

TULUN İTALYA’YA UÇTU

Sabah TK1861 sefer sayılı uçakla Roma'nın yolunu tutan Tulun, havalimanında AMK'ya konuştu ve Burak Yılmaz'ı 18 milyon eurodan aşağı bir fiyata satmayacaklarını açıkladı. “Oturup konuşacağız ama olacağını sanmıyorum” diyen sarı-kırmızılı idareciyi İtalya'da Lazio kulübünün yetkilileri karşıladı.

Lazio Başkanı Claudio Lottito'nun villasına giden Bülent Tulun, Lazio Sportif Direktörü İgli Tare ve kulübün genel sekreteri Armando Calveri ile masaya oturdu. Görüşmede Galatasaray Lisesi mezunu Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Hakkı Akil de hazır bulundu.

ANLAŞMA SAĞLANAMADI

Taraflar anlaşma sağlayamadı. Lazio 11 milyon eurodan yukarı çıkmadı, Galatasaray ise 18 milyon eurodan aşağı inmedi. Tulun İstanbul'a döndü. Burak Yılmaz da “Gitmek istemiyorum” dedi ve ‘Kral'ın sarı-kırmızılı takımda kalması kesinleşti.

Bahadır ÇOKİŞLER/AMK

Yayınlanma Tarihi:18:09,