SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İNANIN maçtan önce aklımda 2 şey vardı… İlki, oynanan felaket futbol sebebiyle, yıllarca makara konusu olacak bir skor almamak. İkincisi ise, kuvvetle muhtemel mağlubiyet alınırken, futboluyla geleneceğe dönük umut vermesi F.Bahçe'nin. Sahadaki duruşunu düzeltmesi, futbolu sokakta değil, Emirates'te gibi oynaması.

İLK 15 dakika istediğim ne varsa olacak gibiydi. Hırçın, elindekinin uçup gittiğini çoktan kabullenmiş ama bir şeyleri ispatlamak isteyen bir takım vardı sahada. Kısa sürdü. İlk çeyrek geçtikten sonra yine lanetlendi sanki F.Bahçe. 2 top yapamamaya, orta sahası ücretsiz otopark haline geldi. Kimin girip çıktığı belli değilken, yine seyretti futbolcular.

BEN anladım. Bu oyuncuların psikolojisi iyi değil. Maça başlarken kafalarda ‘Nasılsa tur gitti' vardı, harika top oynadılar ilk 15. Sonra iyi futbol gelince ‘Ulan biz bu turu çeviririz' kafaya girdi, stres arttı, hemen Arsenal golü geldi. Sonra artık 4 gol atması gerekince, ‘Koy topa rahvan gitsin' moduna girdiler, kalpleri sarı-lacivert atan milyonlara yine adam gibi futbol izlettiler.

Buna da şükür

YANİ adam gibi derken, yine pozisyon verdiler gırla. Ama topu çevirdi, paslaşabildi, hatta 2-3 net pozisyona girdi. Hem de rakibin hatası olmadan, tamamen organize! İşte bu geleceğe yönelik harika bir gelişmeydi. Ben F.Bahçe'nin bu sene oynadığı tüm maçları seyrettim. İlk kez Londra'da F.Bahçe adına futbol gördüm.

FAKAT zaman ilerledikçe fizik ve kondüsyon farkı ortaya çıktı, patates püresi gibi oldu F.Bahçe. 65'ten sonrası tamamen adaletsizdi. Bizimkiler 30 metreyi koşamazken, adamlar 110 metre engellide bile uçtu gitti.

VE yakışanı yapalım, Ramsey'le bitirelim. Gol krallığı bile olan Milan Baros'un gol atamadığı F.Bahçe'ye, kariyerinde 4 maçta 4 gol attı. Bir yere transferi gündemde olsa, sadece F.Bahçe maçlarını seyretseler banko Real Madrid'e gider. Ama bence Ramsey, seneye F.Bahçe'de. Ee bu kulübün geleneklerinde, kendisine gol atan her ismi almak yok mu? Bari yakışanı yapın, Ramsey'i de alın!