SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, UEFA Avrupa Ligi play-off turunda yarın Norveç temsilcisi Tromsö ile oynayacakları karşılaşmanın, kendileri açısından sezonun şimdiye kadarki en önemli maçı olacağını söyledi.

Slaven Bilic, takım kaptanı Tomas Sivok ile birlikte BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, “Yarın büyük bir maç oynayacağız. Sezonun şimdiye kadarki en önemli maçı. Zor bir karşılaşma olacak. İlk maçtaki performanstan, skordan ben ve oyuncularım memnun değiliz. Orada istediğimiz performansı gösteremedik” diye konuştu.

Norveç’teki ilk maçta golü erken bulduktan sonra rahatladıklarını belirten Bilic, “İlk maçta golü bulduktan sonra başımıza geleceğin en kötüsü geldi. Maç kendi akışında ilerler, oyunu koparırız diye düşündük. Rakibe güveni ve şansı veren bizdik. Aptalca hatalar yaptık ve bir anda geriye düştük. Son 20 dakikada gayretimiz vardı ama sihirli değnek değmişcesine durumu değiştirmek kolay olmadı” ifadelerini kullandı.

Hırvat teknik adam, güçlü bir takıma sahip olduklarını vurgulayarak, “Biraz yorgun olabiliriz. Zor bir lig maçı oynadık ama umarım kaptan ve oyuncularım yeterince dinlenmiştir. Sezonun en önemli maçına çıkacağız. 2-1 geride başlıyoruz ama yarın rakibi elemek için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

– CAS kararı

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemisi’nin (CAS), Fenerbahçe’nin cezasını onadığının hatırlatılıp, “Beşiktaş’ın cezası da cuma günü netleşecek. Bu durum Tromsö maçı öncesi futbolcularınızı etkiler mi?” sorusuna Bilic, şöyle yanıt verdi:

“CAS konusunda bizim elimizde olan birşey yok. Oyunculara da bunu anlatmaya çalıştık. Tamamıyla yarınki maça konsantre olmak istiyoruz. Bugün çıkan karardan sonra mutlaka kafalarının bir yerinde olacak. Bunu engellemek zor. Biz tamamen yarınki maça odaklandık. Sezonun en önemli maçı ve yarın kazanmak için çıkacağız.”

– Transfer konusu

Slaven Bilic, sol beke transfer yapıp yapmayacakları sorusuna, “Transfer konusunda araştırma aşamasında değiliz, sonuçlandırmaya çok yakınız ve çalışmaya devam ediyoruz. Bir kişi var olursa harika olur, olmasa da. Çünkü harika bir kadromuz var. Bu transfer için 4 haftadır çalışıyoruz. Bize de bağlı değil, başka türlü şeyler de var” diye yanıt verdi.

Hırvat teknik adam bazı yeni transferlerin henüz şans bulamamasıyla ilgili olarak da “Ömer’in sakatlığı vardı, bugün takımla çalışacak. Sezer kampta bizimle çalışamadı, açığını kapatmaya çalışıyor. Eneramo geçirdiği operasyondan sonra yeni yeni toparlanıyor. Pedro Franco hazır durumda. Güçlü bir kadromuz var. Oyuncular iyi durumdalar, hem gösterdikleri tavır hem de antrenmanlardaki performanslarından memnunuz. Sezon içinde tüm oyuncuların katkısına ihtiyacımız olacak” diye görüş belirtti.

Bilic, lige çok iyi bir başlangıç yaptıklarını kaydederek, şunları kaydetti:

“Takımın özgüveni açısından önemli ama bir taraftan da tehlikeli. Bana, kaptan ve çalışanlara büyük görev düşüyor. Norveç’te başımıza gelenin tüm sezonda başımıza gelmemesi gerekiyor. İlk 10 dakika iyi oynadık skoru bulduk ama sonra işimiz kolaylaştı sandık. Lig boyunca çok iyi odaklanmalıyız ve hataları azaltmamız gerekiyor. Yüzde 100 ile devam etmeliyiz ancak bu şekilde performansımız yükselecektir.”

Yayınlanma Tarihi:17:57,