SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pistler artık ücretsiz

Türkiye Motosiklet Federasyonu, pistlerini kullanmak isteyen lisanslı sporculardan, yönetim kurulu kararı olmadıkça ücret alınmayacağını açıkladı.

Güncellenme: 12:02, 27/08/2013
Pistler artık ücretsiz

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF), kendilerine ait pistleri kullanmak isteyen lisanslı sporculardan, yönetim kurulu kararı olmadıkça ücret alınmayacağını açıkladı.

TMF’nin internet sitesinde yapılan açıklamada, “Kullanım hakkı kiralama veya tahsis yolu ile Türkiye Motosiklet Federasyonu’na ait olan parkurlar ve pistlerin lisanslı sporcularımız tarafından kullanılması durumunda yönetim kurulu kararı olmadıkça ücret alınamayacak” denildi.

Özellikle Sakarya Akyazı Süpermoto Pisti ve Balıkesir Susurluk Motokros Parkuru’nun sporcular tarafından kullanımına ilişkin ortaya atılan asılsız haberlere itibar edilmemesi istenen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Her iki yarış, antrenman ve eğitim tesisi de tüm sporcu ve eğitim almak isteyen kişilere açıktır. Yönetim kurulu kararı olmadıkça bu tesislerin kullanımından ücret tahsil edilemeyecektir. Süpermoto branşında faaliyet gösteren her yaştan sporcu ile motokros yarışçı ve adaylarının antrenman ve eğitimlerini yapabilecekleri Akyazı ve Susurluk tesislerinin sportif kurallar çerçevesinde kullanımı, herkese serbesttir. Akyazı Süpermoto Pisti, tesisteki yetkililerin gözetiminde, Susurluk Motokros Parkuru ise parkurun bulunduğu köy muhtarlığının koordinesinde ücretsiz ve 24 saat kullanılabilir.”

Açıklamada ayrıca, aynı kullanım şartlarının, TMF tarafından tesislerin kısa süreli tahsis alınması durumunda, söz konusu süre için de geçerli olduğu kaydedildi.