SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Terim idman öncesi Drogba ile bir araya geldi ve “Sana çok ihtiyacım var” dedi. Yıldız oyuncu da hocasına “Sorun yok” cevabını verdi.

Stat: Bursa Atatürk. Dakika: 66… Bursaspor karşısında 1-0 önde olan Galatasaray'da teknik heyet ilk oyuncu değişikliğine gitti ve Emre Çolak kenara geldi. Buraya kadar sorun yoktu. Ama ne olduysa ondan sonra oldu. Tabela kalktı; oyundan çıkan o dakikaya kadar sahada varını yoğunu ortaya koyan Didier Drogba'ydı.

Teknik heyetin bu kararına Drogba kadar taraftarlar da şaşırdı. Nitekim Fildişili yıldızın yokluğunda sarı-kırmızılılar ileride top tutamadı ve Bursaspor çok geçmeden beraberliği yakaladı. Yüzü beş karış soyunma odasının yolunu tutan Drogba, 1-1 biten maçın ardından ne takım arkadaşlarıyla konuştu ne de gazetecilere herhangi bir açıklama yaptı.

KRİZ BAŞLAMADAN BİTTİ

İstanbul’a dönüşte mutsuzluğu yüzüne yansıyan Drogba'nın bu durumu, teknik direktör Fatih Terim'in gözünden de kaçmadı. Ve ikili dünkü idman öncesi bir araya geldi. Eskişehirspor maçıyla birlikte kenara inecek İmparator, 35 yaşındaki oyuncusuyla uzun süre konuştu. Terim, taktik gereği oyundan alınan Drogba'ya ligin uzun bir maraton olduğunu hatırlattı ve performansından memnun olduğunu vurguladı. Drogba da “Sen benim liderimsin ve sana lig ile Avrupa'da çok ihtiyacım olacak” diyen hocasına “Sorun yok” cevabını verdi; kriz başlamadan bitti!

Bahadır ÇOKİŞLER / AMK